لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

اوکراین و سوریه، دو محور عمده نشست چهارجانبه اروپایی ها در برلین


پاریس نشست رهبران کشورهای فرانسه، آلمان، و روسیه در برلین را تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، بحران سوریه و نقش روسیه در آن بخشی از مذاکرات نشست روز چهارشنبه، ۲۸ مهر، در پایتخت آلمان خواهد بود، که در آن سران کشورهای فرانسه، آلمان، روسیه، و اوکراین حضور خواهند یافت تا بر سر مسئله اوکراین گفتگو کنند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در همین زمینه گفت، اعمال تحریم ها علیه روسیه به دلیل نقش مسکو در بمباران حلب، «همواره گزینه ای بر روی میز» است.

در نشست فردا قرار است پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین، به دعوت صدر اعظم آلمان حضور داشته باشد، تا به مذاکرات در راستای برقراری صلح در شرق اوکراین بپردازند.

خانم مرکل روز سه شنبه با اشاره به اینکه وضعیت «فاجعه بار» در سوریه با حملات هوایی روسیه بدتر شده گفت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، نیز قرار است بر سر این مسئله، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، را به چالش بکشد.

از سویی دیگر، سخنگوی کرملین در نشست خبری به خبرنگاران گفت، تعلیق حملات هوایی روسیه در حلب برای خروج غیرنظامیان از این شهر نشاندهنده «حسن نیت مطلق» است.

دمیتری پسکوف در ادامه افزود، با این که ولادیمیر پوتین حاضر است بر سر مسئله روسیه با «هر کسی» گفتگو کند، تمرکز نشست برلین بر روی اوکراین خواهد بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG