لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۱

اتحادیه اروپا: ممکن است روسیه مرتکب جنایات جنگی شده باشد


اتحادیه اروپا روز دوشنبه عملیات هوایی روسیه در سوریه را محکوم کرد و خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه دولت بشار اسد شد.

بنا به گزارش منتشر شده در «پلیتیکو»، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه، ۲۶ مهر، گفت دولت های اروپایی در تلاش برای کمک به سوریه هستند، بویژه از طریق کمک های انسانی؛ اما او افزود این اتحادیه علاقه ای به تحمیل تحریم های اقتصادی بیشتر علیه روسیه ندارد.

خانم موگرینی گفت تا کنون هیچ عضو اتحادیه صحبتی از اعمال تحریم ها علیه روسیه نکرده است.

در گزارشی دیگر از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا روز دوشنبه حملات هوایی روسیه به حلب را محکوم کرده و گفت امکان دارد روسیه مرتکب جنایات جنگی شده باشد. در این بیانیه، اتحادیه اروپا وعده داده تا تحریم های بیشتری علیه رژیم بشار اسد اعمال کند.

وزرای ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا با اشاره به جنایاتی که پس از شکست آخرین آتش‌بس در حلب رخ داده و افزایش آمار کشته شدگان، بویژه کودکان، همچنین خواستار برقراری آتش‌بس فوری در حلب شدند.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود گفت: «از زمان آغاز حملات توسط رژیم اسد و حامیان او، بویژه روسیه، شدت و وسعت بمباران ها در شرق حلب بیش از اندازه بوده است.»

اتحادیه اروپا مسکو را به خاطر هدف قرار دادن بیمارستان ها، مدارس، پرسنل پزشکی، و ساختمان های حیاتی، محکوم کرد و گفت هدف قرار دادن غیرنظامی ها توسط بمب های بشکه ای و سلاح های شیمیایی «می تواند نمونه ای از جنایات جنگی باشد.»

اتحادیه اروپا همچنین گفت گزارش کشتارها در سوریه باید به دادگاه کیفری بین المللی رجوع داده شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG