لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

چهارمین هفته تظاهرات فلسطینی‌ها در مرز غزه و اسرائیل چهار کشته داد


امدادگران در حال انتقال معترضانی که در چهارمین هفته تظاهرات فلسطینی ها در مرزهای غزه و اسرائیل زخمی شده اند - ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
امدادگران در حال انتقال معترضانی که در چهارمین هفته تظاهرات فلسطینی ها در مرزهای غزه و اسرائیل زخمی شده اند - ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

نیروهای اسرائیلی روز جمعه و در چهارمین هفته تظاهرات فلسطینی‌ها در امتداد مرزهای مشترک بین غزه و اسرائیل، برخی از معترضان را هدف قرار دادند که منجر به مرگ چهار تظاهرکننده و زخمی شدن بیش از ۱۵۰ نفر دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فلسطینی‌ها به سمت نیروهای اسرائیلی که از آغاز تظاهرات شش هفته‌ای موسوم به «بازگشت» در حالت آماده باش هستند سنگ پرتاب کردند و برخی نیز قصد داشتند سیم‌های حفاظ مرزی را قطع کنند.

معترضان فلسطینی بدون توجه به اعلامیه‌های ارتش اسرائیل که صبح جمعه در منطقه پخش شد و در آن نسبت به نزدیک شدن به حفاظ‌های مرزی هشدار داده شده بود، اقدام به حمله به نیروهای اسرائیلی و حرکت به سمت حفاظ کردند.

با در نظر گرفتن کشته‌های تظاهرات امروز، مجموع تلفات فلسطینی هایی که خواستار بازگشت به سرزمین‌های سابق خود هستند به دست کم ۳۵ نفر رسید.

به نوشته آسوشیتدپرس، شمار تظاهرکنندگان در چهارمین هفته این تظاهرات کمتر از هفته‌های پیش بود، اما با بیشتر شدن تعداد آنها در بعد از ظهر، ارتش اسرائیل از طریق بلندگو دوباره در مورد نزدیک شدن آنها به حفاظهای امینتی هشدار داد.

انتظار می‌رود این تظاهرات پانزدهم ماه مه به پایان برسد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG