لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۳

ادامه تظاهرات فلسطینی‌ها در مرز غزه و اسرائیل شش زخمی بر جا گذاشت


در نوار مرزی غزه تحت کنترل حماس با مرز اسرائیل، در سومین جمعه از اعتراض‌های فلسطینی‌ها، شش فلسطینی در برخورد با نیروهای امنیتی اسرائیل زخمی شدند.

سکنه اسرائیل در مرز با غزه می گویند، فلسطینی های زیر سلطه پیکارجویان حماس قصدشان ورود به خاک اسرائیل و آسیب رساندن به مردم اسرائیل است.

حماس تظاهرات و اعتراض های فلسطینی ها در نوار غزه را «راهپیمایی بازگشت» خوانده است. حماس پیشتر گفته بود این تظاهرات هر جمعه برای شش هفته ادامه خواهد داشت.

حماس با برپایی چادرهای موقت در پنج اردوگاه، فلسطینی ها را برای تظاهرات در مرز با اسرائیل اسکان داده است. تظاهرات ۲۴ فروردین فلسطینی ها نیز با پرتاب سنگ و آتش زدن تایرهای خودرو همراه بود. اسرائیل می گوید، حماس می خواهد از اعتراض ها به عنوان پوششی برای حملات به اسرائیل استفاده کند.

یکی از ساکنان اسرائیلی در مرز با غزه می گوید حماس می خواهد به مردم اسرائیل حمله کند: «ما درک می کنیم که اوضاع بسیار پیچیده است. ارتش ما، ارتش نوعدوستانه ای است که می خواهد به حماس آسیب برساند و نه به مردم، چون حماس می خواهد به ما حمله کند.»

ارتش اسرائیل درباره واکنش به معترضان گفت نیروهای امنیتی با تجهیزات لازم برای متفرق کردن معترضان واکنش نشان داده اند و تیراندازی به سوی آنها در انطباق با مقررات برای جلوگیری از پیشروی آنها به داخل خاک اسرائیل بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG