لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۳

کشته‌شدن صدها نفر در «حمله» به بیمارستانی در غزه؛ اسرائیل: بر اثر «شلیک نافرجام» جهاد اسلامی بود


در آستانه سفر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به اسرائیل، وزارت بهداشت گروه حماس در غزه از کشته‌شدن صدها غیرنظامی بر اثر «حمله» به یک بیمارستان خبر داد.

در حالی که مقامات حماس اسرائیل را مسئول این «حمله» می‌دانند، روزنامه جروزالم‌پست گزارش داده که «انفجار» مرگبار در این بیمارستان همزمان با شلیک تعدادی راکت از غزه به سوی اسرائیل رخ داده است.

حساب فارسی‌زبان ارتش اسرائیل در رسانه اجتماعی «ایکس» به نقل از سخنگوی ارتش این کشور اعلام کرد: «از تجزیه و تحلیل سیستم های عملیاتی ارتش اسرائیل مشخص می شود که رگبار موشکی دشمن به سمت اسرائیل انجام شده است که در زمان اصابت به بیمارستان از مجاورت بیمارستان عبور کرده است.»

در ادامه پست حساب فارسی‌زبان ارتش اسرائیل در رسانه اجتماعی «ایکس» آمده است: «بر اساس اطلاعات رسیده، از چندین منبع که در اختیار داریم، سازمان جهاد اسلامی مسئول شلیک نافرجامی است که به بیمارستان اصابت کرده است.»

یائير لاپید رهبر اپوزیسیون اسرائيل هم در شبکه ایکس نوشت: «پس از ارزیابی عملیاتی و بررسی توسط ارتش اسرائیل، بیمارستان غزه مورد اصابت موشک جهاد اسلامی قرار گرفته است. آنها نه تنها فرزندان ما را می‌کشند، بلکه فرزندان خود را نیز می‌کشند.»

ایالات متحده آمریکا و روسیه درخواست کرده‌اند شورای امنیت سازمان ملل متحد صبح روز چهارشنبه جلسه‌ای اضطراری برای بررسی این حادثه برگزار کند.

همزمان سازمان‌های بین‌المللی و بسیاری از کشورهای جهان این حادثه مرگبار را محکوم کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG