لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۷

بمباران‌های اسرائیل در غزه؛ تلاش‌ها برای کمک‌رسانی به ساکنان منطقه ادامه دارد


ساکنان دیرالبلح در ساختمان‌های ویران‌شده توسط حملات هوایی اسرائیل به جنوب نوار غزه، به دنبال بازماندگان می‌گردند - ۲۵ مهر ۱۴۰۲
ساکنان دیرالبلح در ساختمان‌های ویران‌شده توسط حملات هوایی اسرائیل به جنوب نوار غزه، به دنبال بازماندگان می‌گردند - ۲۵ مهر ۱۴۰۲

اسرائیل روز سه‌شنبه، ۲۵ مهر، مناطقی در جنوب غزه را بمباران کرد و ده‌ها نفر در جریان این حمله کشته شدند. این در حالی است که نیروهای امداد تلاش می‌کنند تا به منطقه محاصره شده در نوار غزه کمک برسانند.

به گزارش آسوشیتدپرس، تشدید خشونت در امتداد مرز اسرائیل با لبنان نیز به نگرانی‌ها در مورد گسترش درگیری منطقه‌ای دامن زده است؛ وضعیتی که دیپلمات‌ها تلاش می‌کردند از آن جلوگیری کنند.

ساکنان غزه گزارش دادند که پس از حملات هوایی شدید اسرائیل در خارج از شهرهای رفح و خان یونس در جنوب نوار غزه، افراد مجروح به بیمارستان منتقل شدند.

باسم نعیم، یکی از مقامات ارشد حماس و وزیر بهداشت سابق، از کشته شدن ۲۷ نفر در رفح و ۳۰ نفر در خان یونس خبر داد.

یک حمله هوایی در دیرالبلح موجب ویرانی یک خانه و کشته شدن ۹ نفر از اعضای خانواده ساکن در آن شد. سه عضو یک خانواده دیگر که از شهر غزه فرار کرده بودند نیز در خانه همسایه کشته شدند.

به گفته شاهدان هیچ هشداری پیش از این حمله داده نشده بود.

نیروهای نظامی اسرائیل گفتند که آنها مخفیگاه‌ها، زیرساخت‌ها و مراکز فرماندهی حماس را هدف قرار داده بودند.

از زمان حمله گروه شبه‌نظامی حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر، بیش از ۱۴۰۰ نفر اسرائیلی که اکثراً غیرنظامی بودند، کشته شده و حدود ۲۰۰ نفر اسیر گرفته شدند.

به گفته وزارت بهداشت غزه، حملات اسرائیل دست‌کم ۲۷۷۸ نفر کشته و ۹۷۰۰ زخمی برجای گذاشته است.

XS
SM
MD
LG