لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

شمار شهروندان فرانسوی کشته شده در حملات تروریستی حماس به اسرائیل به ۲۱ نفر رسید


بازگشت اتباع فرانسوی به فرانسه پس از حملات حماس به اسرائیل. فرودگاه بن‌ گوریون تل ‌آویو، اسرائیل - ۲۲ مهر ۱۴۰۲
بازگشت اتباع فرانسوی به فرانسه پس از حملات حماس به اسرائیل. فرودگاه بن‌ گوریون تل ‌آویو، اسرائیل - ۲۲ مهر ۱۴۰۲

وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه روز سه‌شنبه، ۲۵ مهر، از کشته شدن دو شهروند فرانسوی دیگر در حملات حماس به اسرائیل خبر داد.

در بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی این وزراتخانه منتشر شده، ضمن «ابراز تاسف» از «مرگ فاجعه‌بار دو تبعه دیگر فرانسوی» اعلام شده که این دو مورد «شمار تلفات قربانیان فرانسوی در جریان حملات تروریستی انجام شده توسط حماس علیه اسرائیل را به ۲۱ نفر می‌رساند.»

این وزارتخانه ضمن تسلیت به نزدیکان جان‌باختگان تاکید کرده که «با خانواده‌ها و مقامات اسرائیلی در تماس» هستند.

وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه در این بیانیه با اشاره به اینکه ۱۱ نفر از اتباع فرانسوی در اسرائیل «مفقودالاثر» هستند، نوشته است: «بسیاری نیز به احتمال زیاد گروگان‌های حماس هستند. یک مورد یک بانوی شهروند است و فرانسه نمایش تحقیرآمیز وضعیت او را در تصاویر ویدئویی توسط حماس تقبیح می‌کند.»

این وزراتخانه در بیانیه خود تاکید کرده که «در تماس دائمی با تمامی خانواده‌های» اتباع‌ فرانسه هستند که «مفقودالاثر» گزارش‌ شده‌اند و یا به صورت گروگان در بازداشت بسر می‌برند.

بنابر این بیانیه، وزیر این وزارتخانه با خانواده‌ها در روز یکشنبه گذشته در تل‌آویو ملاقات کرده و به آنان اطمینان خاطر داده که «دولت بطور کامل بسیج شده است تا وضعیت نزدیکان آنان را روشن سازد و آزادی فوری گروگان‌ها را کسب کند.»

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، نیز روز سه‌شنبه ۲۵ مهر گفت کشورهای اروپایی شاهد افزایش «تروریسم اسلام‌گرایانه» هستند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، از زمان حمله گروه شبه‌نظامی حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر، بیش از ۱۴۰۰ نفر اسرائیلی که بیشتر آنها غیرنظامی بودند، کشته شده و حدود ۲۰۰ نفر اسیر شدند.

در بین کشته‌شدگان تا روز یکشنبه دست‌کم ۳۰ شهروند آمریکایی بودند.

به گفته وزارت بهداشت فلسطینی‌ها در غزه، حملات اسرائیل به نوار غزه تاکنون دست‌کم ۲۷۷۸ نفر کشته و ۹۷۰۰ زخمی در نوار غزه برجای گذاشته است.

XS
SM
MD
LG