لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۹

هشدار وزیر دفاع اسرائیل در آستانه تعطیلات یهودیان؛ به تهدیدات «پاسخ کوبنده» می‌دهیم


Israel
Israel

وزیر دفاع اسرائیل، روز پنج‌شنبه ضمن ابراز نگرانی از تهدید گروه‌های تروریستی، نسبت به حملات در فصل تعطیلات آتی یهودیان و آدم‌ربایی توسط گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی، هشدار داد. گالانت همچنین بر پیچیدگی وضعیت امنیتی به ویژه در کرانه باختری و اطراف اورشلیم تاکید کرد.

به گزارش تایمز اسرائیل، همزمان یوآو گالانت تاکید کرد که تشکیلات دفاعی اسرائیل به طور فعال برای محافظت از شهروندان در طول جشن‌ها ـ با استفاده از اطلاعات دریافتی و عملیات‌ ضد تروریستی ـ حفاظت از اماکن، جاده‌ها و شهرک‌ها را بر عهده دارد.

بر پایه‌ این گزارش، گالانت تصریح کرد که اسرائیل به صورت تدافعی به عناصر تروریستی پاسخ خواهد داد و در صورت لزوم، حمله‌ای کوبنده را آغاز خواهد کرد.

او به طور خاص گروه‌های تروریستی در کرانه باختری، غزه، لبنان و فراتر از آن را خطاب قرار داد و از آنها خواست که «عزم اسرائیل» را نیازمایند.

این هشدار ویژه در بحبوحه نگرانی از «افزایش خطرات امنیتی» در طول جشن‌های مذهبی، به ویژه در اورشلیم ـ جایی که درگیری بین ادیان مختلف محتمل‌ است ـ صادر شده است.

دفتر مبارزه با تروریسم شورای امنیت ملی اسرائیل هشدار ویژه‌ای نسبت به «تهدید آدم‌ربایی» توسط گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی در خارج از کشور و حماس صادر کرد.

پیش‌تر نیز صدای آمریکا خبر داده بود که اسرائیل روز پنجشنبه ۹ شهریور به شهروندان این کشور که به خارج سفر می‌کنند، درباره «تهدید آدم ربایی» از سوی گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی و حماس هشدار صادر کرد.

تعطیلات «روزهای مقدس عالی» یهودیان در ماه سپتامبر آغاز می شود.

تایمز اسرائيل در گزارشی نوشت این هشدارها توسط دفتر مبارزه با تروریسم شورای امنیت ملی اسرائيل صادر شده است.

XS
SM
MD
LG