لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۹

گروه هفت: در کنار اوکراین «تا هر زمان که طول بکشد» خواهیم ایستاد


رهبران گروه هفت نظاره‌گر پیام ویدیویی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین. آلمان، ٢٧ ژوئن ٢٠٢٢
رهبران گروه هفت نظاره‌گر پیام ویدیویی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین. آلمان، ٢٧ ژوئن ٢٠٢٢

گروه هفت روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تعهد به ایستادن در کنار اوکراین «تا هر زمان که طول بکشد»، وعده داد با وضع تحریم‌های بیشتر فشار بر نظام مالی روسیه را افزایش دهد.

این بیانیه پس از پیام ویدیویی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، صادر شد که در آن وی خواستار تسلیحات بیشتر و سامانه‌های پدافند هوایی با هدف تغییر موازنه جنگ طی ماه‌های آینده شد.

بیانیه گروه هفت می‌افزاید که «ما همچنان به ارائه حمایت‌های مالی، انسانی، نظامی، و دیپلماتیک خود ادامه می‌دهیم و تا هر زمان که طول بکشد در کنار اوکراین خواهیم ایستاد.»

اعضای گروه هفت ضمن اعلام آمادگی جهت ارائه تعهدات امنیتی به اوکراین پس از پایان جنگ تاکید کردند تصمیم‌گیری درباره توافق صلح با روسیه به کی‌یف بستگی دارد.

آنها همچنین نسبت به اعطای ٢٩ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کمک به اوکراین اعلام آمادگی کردند.

هفت اقتصاد پیشرفته جهان به دنبال آن هستند ;i ضمن افزایش فشار بر اقتصاد روسیه، تورم فزاینده داخلی اقتصادهای خود را مهار کنند.

تحریم‌های جدید درآمدهای روسیه از محل صادرات طلا، صنایع نظامی مسکو، و مقامات انتصابی در نواحی اشغالی اوکراین توسط ارتش پوتین را هدف قرار می‌دهند.

گروه هفت همچنین با وضع سقف قیمت بر روی نفت روسیه، علاوه بر وارد کردن ضربه شدید به ماشین جنگی پوتین سبب کاهش واقعی قیمت انرژی می‌شود.

ایالات متحده همچنین اعلام کرد تحریم‌هایی جدید علیه صدها شخص و نهاد روسیه‌ای در چندین کشور و تعرفه بر صدها محصول روسیه‌ای وضع خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG