لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۹

رهبر ائتلاف ملی سوریه: ارتش آزاد سوریه سازماندهی دوباره می شود


رهبر اپوزیسیون سوریه که از حمایت غرب برخوردار است، روز یکشنبه برای جلب پشتیبانی از این گروه در امارات متحده عربی بود.

هادی البحره، رهبر ائتلاف ملی سوریه گفت این اپوزیسیون برای اینکه بتواند بهتر بجنگد، سازماندهی دوباره می شود.

«ارتش آزاد سوریه» در اثر اختلاف داخلی و فرار عده ای از نیروهایش تضعیف شده است. نیروهای ارتش آزاد سوریه در دو جبهه با گروه «دولت اسلامی» و همچنین نیروهای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه می جنگند.

به گزارش آسوشیتدپرس، هادی بحره گفت یک طرحی برای بهبود وضعیت ارتش آزاد سوریه در حال اجرا است و نیروهای این گروه را بطور موثر تری تحت رهبری سیاسی گروه او قرار می دهد.

او گفت این طرح بر اساس سازماندهی دوباره و تغییر ساختار نیروهای ارتش آزاد سوریه تحت فرماندهی مرکزی و کنترل رهبری ائتلاف ملی سوریه است.

هادی بحره گفت این اقدام خود باعث بهبود نتایج اقدامات ارتش آزاد سوریه در جبهه می شود. او این اظهارات را پس از دیدار و گفتگو با انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجی امارات در ابوظبی اعلام کرد.

امارات متحده عربی پیشتر تمایل خود را برای پیوستن به ائتلاف مبارزه با گروه «دولت اسلامی» ابراز کرده بود.

مقامات آمریکایی قبلا گفته بودند که عربستان سعودی به آموزش نیروهای میانه رو اپوزیسیون سوریه کمک می کند.

ایالات متحده آماده افزایش حملات هوایی به پیکارجویان «دولت اسلامی» می شود. کاخ سفید گفته است می خواهد نیروهای میانه رو اپوزیسیون سوریه را آموزش دهد و آنها را مجهز کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، بحره به امارات متحده عربی اطمینان داده است که جنگی که علیه دولت سوریه و گروه «دولت اسلامی» شروع شده، تا سقوط آنها ادامه می یابد، جدا از اینکه چه میزان «فداکاری» نیاز باشد.

XS
SM
MD
LG