لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۴

اعتصاب خلبان‌های خطوط هواپیمایی فرانسه و آلمان


خلبان‌های شرکت هواپیمایی فرانسه، ايرفرانس، اعتصاب يک‌هفته‌ای خود را در اعتراض به تغييرات نامأنوس در شيوه کار و استخدام شرکت‌های ارزان‌قيمت برای انجام برخی پروازها به منظور پائين نگه داشتن هزينه‌ها آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،ايرفرانس که به دليل اين اعتصاب با تاخير و لغو بسياری از پروازهايش روبرو شده است، از مسافران خود در سراسر جهان خواست در صورت امکان پروازهای خود را عقب بياندازند. این شرکت می‌گوید تنها می‌تواند ۴۸ درصد از پروازهايش را تضمين کند.

چالش‌های مقابل ايرفرانس جديد نيست. همه شرکت‌های هواپيمايی مسافربری اروپايی با رقبای سختی در ميان خطوط هوايی کشورهای جنوب خليج فارس و همچنين شرکتهای هواپيمايی کوچک روبرو هستند.

شرکت هواپيمايی لوفت‌هانزای آلمان نيز می‌گويد در رقابتی سنگین با شرکت‌های متعلق به کشورهای حوزه خليج فارس بسر می‌برد و مجبور شده است برای در صحنه رقابت ماندن، بسياری از امتيازات خلبانان، از جمله مزايای بازنشستگی پيش از موقع، را حذف کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، سنديکای خلبانان لوفت‌هانزا، که نسبت به اين تصميم معترض است، می‌گويد همه خلبان‌های اين شرکت فردا سه شنبه ۲۵ شهريور (۱۶ سپتامبر) به مدت ۸ ساعت در فرودگاه فرانکفورت دست از کار خواهند کشيد. اين امر باعث خواهد شد که پروازهای خروجی بزرگترين شرکت هواپيمايی آلمان از شلوغ‌ترين فرودگاه آن کشور، با مشکل روبرو شود.

شرکت لوفت‌هانزا و سنديکای خلبان‌های اين شرکت بر سر مزايای بازنشستگی خلبان‌ها با يکديگر اختلاف دارند. خلبان‌ها از شرکت می‌خواهند مزايای بازنشستگی را مجددا پرداخت کند.

شرکت ايرفرانس هفته پيش از تصميم محول نمودن بسياری از عمليات اروپايی‌اش، و مشاغل مربوط به آن عمليات، به شرکت‌های کوچکتر و کم هزينه‌تر مانند ترانساويا پرده برداشت.

سنديکای خلبان‌های ايرفرانس در واکنش به تصميم شرکت گفته بود از روز دوشنبه اعتصاب‌های اعتراضی يک هفته‌ای آغاز خواهد شد و از طريق مذاکره با مقامات شرکت در پی بدست آوردن مزايايی برای خلبانان است.

XS
SM
MD
LG