لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

بازداشت ۴ نفر به اتهام خرابکاری در تاسیسات اتمی


مسئولان ایرانی می گویند چهار نفر را به اتهام خرابکاری در تاسیسات هسته ای کشور بازداشت کرده اند. علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که این چهار مظنون، برای مدتی زیر نظر بودند. خبرگزاری فارس به نقل از آقای صالحی نوشته است‌:‌‌ ««مدتی قبل در يکی از تاسيسات هسته‌ای چند نفر دستگير شدند که اقداماتی را در حال انجام داشتند» و در عين حال افزود که اين افراد از ابتدا تحت نظر بودند اما «به آنها اجازه داده شد تا حدودی کار خود را انجام داده تا به‌موقع دستگير شوند.»

خبرگزاری فارس به نقل از رئیس سازمان انرژی اتمی گفته که بازداشت شدگان از «بدنه» این سازمان هستند و در حال حاضر تحت بازجویی اند.

آقای صالحی در مورد این که افراد بازداشت شده قصد خرابکاری در چه بخشی را داشته اند جزئیاتی را فاش نساخت.

اسرائیل برنامه اتمی ایران را تهدیدی علیه موجودیت خود می داند و بارها گفته است که اگر ایران به این برنامه پایان ندهد به تاسیسات اتمی ایران حمله نظامی می کند.

ایران همواره گفته است که برنامه های اتمی اش صلح آمیز و برای تولید انرژی است. آمریکا و برخی متحدانش در مقابله با عدم همکاری ایران با جامعه بین الملل از جمله عدم صدور مجوز بازدید از تاسیسات اتمی اش به بازرسان بین المللی، تحریم های اقتصادی سنگینی را علیه ایران اعمال کرده اند.

XS
SM
MD
LG