لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

اکران مستندی از جنایات حمله حماس به اسرائیل؛ طرفداران اسرائیل و فلسطینی‌ها در لس‌آنجلس درگیر شدند


تصویر یک دست خون‌آلود روی دیوار پناهگاهی در یکی از کیبوتزهای اسرائیلی در نزدیکی نوار غزه - آرشیو
تصویر یک دست خون‌آلود روی دیوار پناهگاهی در یکی از کیبوتزهای اسرائیلی در نزدیکی نوار غزه - آرشیو

اکران فیلم مستندی از «حمله تروریستی» حماس به اسرائیل برای تعدادی از اهالی هالیوود و صنعت سرگرمی در شهر لس‌آنجلس با حواشی مختلفی همراه بود.

به گزارش «ورایتی»، این اثر جنجالی با عنوان «شواهد کشتار ۷ اکتبر»، حاوی تصاویر وحشتناکی از جنایات انجام شده توسط شبه‌نظامیان حماس در اسرائیل است که باعث کشته شدن ۱۴۰۰ تن شد. ستیزه‌جویان این گروه فلسطینی در جریان حمله غافلگیرکننده خود به مناطق جنوبی اسرائیل در ۱۵ مهر حدود ۲۴۰ نفر را نیز به گروگان گرفتند.

ارتش اسرائیل این فیلم ۴۷ دقیقه‌ای را با استفاده از صدها ساعت تصاویری تهیه کرده است که توسط دوربین‌ها و گوشی‌های همراه شبه‌نظامیان حماس در حین ارتکاب جنایات علیه قربانیان گرفته شده است.

گال گادوت، بازیگر، و گای ناتیو، کارگردان، از جمله هنرمندان مطرح اسرائیلی بودند که برای برگزاری این مراسم در موزه «تساهل» شهر لس‌آنجلس به سارا گرینبرگ و ملیسا زوکرمن، سازمان‌دهنگان برنامه کمک کردند.

در شرایطی که برگزارکنندگان تلاش کردند تا نمایش این مستند چهارشنبه ۱۷ آبان رسانه‌ای نشود، برخی نشریات محلی، و کاربران در شبکه‌های اجتماعی خبر را منتشر کردند. این منابع گفته بودند که گال گادوت اجرای برنامه را برعهده دارد ولی او در مراسم شرکت نکرد.

گال گادوت
گال گادوت

به گزارش ورایتی، به‌رغم تدابیر شدید امنیتی در موزه تساهل، تعدادی از طرفداران اسرائیل و فلسطینی‌ها در اطراف محل با یکدیگر درگیر شدند ولی نیروهای پلیس آنها را متفرق کردند. در جریان این درگیری‌ها هیچ فردی مجروح یا دستگیر نشد.

این حواشی با واکنش کارن باس، شهردار لس‌آنجلس همراه شد و او با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی، ضمن تقبیح «خشونت غیرقابل قبول»، خواستار «حفظ همبستگی در شهر» شد.

به نوشته «تایمز اسرائیل»، گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد نیز در مراسم حضور داشت و برای حاضرین سخن گفت. او با اشاره به اهمیت نمایش این فیلم، گفت که «تماشای آن دیدگاه شما را نسبت به خاورمیانه و جنگ غزه تغییر خواهد داد.»

قرار است «شواهد کشتار ۷ اکتبر» در شهر نیویورک نیز اکران شود.

منبع : ورایتی و تایمز اسرائیل

XS
SM
MD
LG