لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۶

خبرهای ضد و نقیض درباره کناره‌گیری مدیرعامل فولاد خوزستان چند ساعت بعد از بازداشت وریا غفوری


وریا غفوری بعد از اینکه با بی‌میلی باشگاه استقلال تهران مواجه شد، با موافقت گرشاسبی به تیم فوتبال فولاد اهواز پیوست.
وریا غفوری بعد از اینکه با بی‌میلی باشگاه استقلال تهران مواجه شد، با موافقت گرشاسبی به تیم فوتبال فولاد اهواز پیوست.

چند ساعت بعد از بازداشت وریا غفوری بازیکن خوشنام فوتبال ایران، برخی منابع خبری از کناره‌گیری حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه فولاد خبر دادند.

همزمان، مشاور رسانه‌ای این تیم خبر کناره‌گیری گرشاسبی را تکذیب کرد. هنوز مشخص نیست این کناره‌گیری به بازداشت وریا غفوری ربط دارد یا خیر.

پیشتر، گرشاسبی در واکنش به زمزمه‌ها درباره بازداشت غفوری گفته بود این حرف‌ها شایعه است و «وریا غفوری و خانواده وی به خوبی می دانند ما از آن‌ها حمایت می‌کنیم.» البته او در همان مصاحبه گفته بود که «اگر موضوعی امنیتی باشد هیچ کس نمی‌تواند از این مسئله جلوگیری کند چه مدیر باشد چه مربی.»

وریا غفوری بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تهران، پنجشنبه سوم آذر به اتهام «توهین و تخریب تیم ملی فوتبال ایران» و «تبلیغ علیه نظام» توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. گفته می‌شود که او در یکی از استوری‌های خود در اینستاگرام، از عنوان «بی‌شرف» برای تیم ملی فوتبال ایران استفاده کرده بود.

وریا غفوری که کُرد است، از معدود بازیکنان فوتبال ایران محسوب می‌شود که بارها ضمن انتقاد از حکومت، با اعتراضات مردمی همراهی کرده است. او از هنگام آغاز جنبش اعتراضی کنونی، در حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی به شدت از رفتارهای حکومت انتقاد کرده است.

وریا غفوری به واسطه شهامت و جسارت خود از محبوبیت زیادی در میان مردم برخوردار است و یکی از منتقدان صاحب‌نام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

XS
SM
MD
LG