لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۹

امروز در فضای باز سوچی از مدال خبری نیست!


مه سنگین، برگزاری مسابقات در فضای باز را برای دومین روز پی در پی متوقف کرد، اما رقابت های داخل سالنی همچنان ادامه دارد.

در ادامه بازی های المپیک زمستانی سوچی، روز دوشنبه قرار بود رقابت ها در دو رشته ۱۵ کیلومتر دوگانه مردان، و اسنوبورد مردان برگزار شود. هر دو بازی به دلیل مه شدید و بدی هوا لغو شد. ۱۵ کیلومتر دوگانه مردان که در ابتدا برای روز یکشنبه برنامه ریزی شده بود، اگر هوا مناسب باشد، فردا بالاخره برگزار خواهد شد. هنوز تصمیم گرفته نشده که اسنوبورد مردان در چه روزی برگزار شود.

با ین حساب، رقابت ها تنها در چند رشته داخل سالنی، از جمله پاتیناژ نمایشی ادامه دارد. سرنوشت پاتیناژ نمایشی دونفری، با رقابت زوج آمریکایی مریل دیویس و چارلی وایت با تس ویرچو و اسکات مویر کانادایی در دور نهایی مشخص می شود.

و اگر وضع هوا یاری کند، اولین مدال های دوگانه زنان و سورتمه سواری هم امروز داده خواهد شد.
روز یکشنبه چهار کشور توانستند در رقابت ها مدال طلا را تصاحب کنند. زنان هلندی در اسکیت سرعت به مکان های اول تا سوم دست یافتند. یورین ترمورس اسکیت باز هلندی با برجاگذاشتن یک رکورد جدید، از دو رقیب هموطن خود پیشی گرفت و مدال طلا را ربود.

جتیل یانسرود اسکی باز نروژی صاحب مدال طلای اسکی مارپیچ سرعت مردان شد. و اوا سامکووا از جمهوری چک، با پیروزی در مسابقه اسنوبورد زنان اولین مدال طلا را برای کشورش به ارمغان آورد. وی با سبیل مردانه به نشانه بخت خوب، در مسابقه ظاهر شد.

و دست آخر، سوئد برنده مدال طلای اسکی استقامت مردان در مسافت ۱۰x۴ کیلومتر شد.

پنج کشوری که تا امروز در صدر فهرست مدال آوران المپیک سوچی هستند عبارتند از هلند با مجموع ۱۷ مدال، روسیه – میزبان بازی ها – و آمریکا هر یک با ۱۶ مدال، و نروژ و کانادا هر کدام با ۱۴ مدال. آلمان با هفت مدال طلا صاحب بیشترین مدال های طلای این دوره از بازی های زمستانی است، و پس از آن، هلند، نروژ و سوئیس هر کدام با پنج مدال طلا در ردیف دوم قرار دارند.
XS
SM
MD
LG