لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۹

درخشش اسکیت بازان چین در المپیک سوچی


چین روز پنجشنبه با دو مدال طلا در اسکیت سرعت، جای خود را در جدول المپیک سوچی تثبیت کرد.

لی جیانرو، مدال طلای مسیر ۵۰۰ متر زنان را گرفت. او در این مسابقه آریانا فونتانا حریف ایتالیایی و پارک سونگ-هی حریف کره جنوبی خود را شکست داد. در اسکیت هزار متر زنان، ژانگ هونگ دو حریف هلندی را شکست داد.

در اسکی آزاد، اسکی باز آمریکایی جاس کریستنسن رقابت اسلوپ را برد و مدال طلا گرفت. گاس کنورتی از آمریکا نقره گرفت و نیکولاس گوئپر نیز مدال برنز را دریافت کرد.

یوستینا کوالژیک، از لهستان طلای اسکی ده کیلومتری را به خود اختصاص داد و مارتین فورکاد از فرانسه مدال طلای ۲۰ کیلومتر را به گردن آویخت.

در روز فینال، آلمان صدرنشینی خود را در رشته لوژ انفرادی زنان، مردان و زوج، حفظ کرد.
روز پنجشنبه تیم های هاکی روی یخ روسیه، آمریکا و کانادا برای اولین بار مسابقه دادند. روسیه ۵ بر ۲ اسلوونی را شکست داد، آمریکا ۷ بر ۱ اسلواکی را برد و کانادا ۳ بر ۱ نروژ را شکست داد.

ناتالی گیزنبرگر، فلیکس لوخ، و جفت توبیاس وندل و توبیاس آرتل، مقام اول تیم لوژ المپیک را به خود اختصاص دادند.
این برد آلمان را با هفت مدال طلا به صدر برندگان طلا ارتقا داد.

روز پنجشنبه تیم های هاکی روی یخ روسیه، آمریکا و کانادا برای اولین بار مسابقه دادند. روسیه ۵ بر ۲ اسلوونی را شکست داد، آمریکا ۷ بر ۱ اسلواکی را برد و کانادا ۳ بر ۱ نروژ را شکست داد.

در رشته پاتیناژ، یوگنی پلوشنکو قهرمان ۳۱ ساله پاتیناژ روسیه هنگام گرم شدن برای اجرا از ناحیه پشت کمر مصدوم شد. او دو بار قبلا مدال طلا گرفته است و به دنبال مصدومیت اعلام کرد که از مسابقات کناره گیری می کند.

همزمان، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک گفت نگران دمای بیش از معمول که باعث ذوب شدن یخ و برف در اطراف سوچی می شود نیست.

دمای هوا در سوچی در روزهای اخیر به ۱۷ درجه سانتیگراد رسید.
آقای باخ در گفت و گو با اسوشیتدپرس گفت دما در مسابقات زمستانی کلگری در کانادا در سال ۱۹۸۸ از این هم بالاتر بود.
XS
SM
MD
LG