لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۰

هشدار اف‌بی‌آی درباره حمله هکرها به شبکه‌های آمریکا


خبرگزاری رویترز از هک شدن شبکه کامپیوتری چندین سازمان دولتی آمریکا، توسط هکرهای موسوم به ناشناس خبر می دهد. اف بی آی هشدار داده که طی این دستبرد، هکرها اطلاعاتی حساس را از این شبکه های کامپیوتری دزدیده اند.

سازمان تحقیق و تجسس فدرال آمریکا گفت این هکرها طی فعالیتی که دسامبر گذشته (حدود یک سال پیش) آغاز کردند، با یافتن حفره ای در نرم افزار شرکت سیستم های ادوبی، راه نفوذ مخفیانه ای را برای خود مهیا ساختند تا از آن طریق بتوانند به کامپیوترهای فراوان دیگر راه پیدا کنند که آخرینش ماه گذشته بود.

بیانیه اف بی آی که روز پنجشنبه منتشر شد حملات اخیر را «مشکل گسترده ای که باید مورد رسیدگی قرار گیرد» ذکر کرده است. این بیانیه می گوید هکرهای ناشناس به شبکه های ارتش آمریکا، وزارت انرژی، وزارت خدمات بهداشت و سلامتی، و احتمالا سازمان های دیگر آمریکا دستبرد زده اند.

تحقیقات درباره ابعاد این حمله سایبری ادامه دارد و همزمان کارشناسان معتقدند که حمله همچنان جریان دارد.

اف بی آی می گوید داده های اطلاعاتی به سرقت رفته اطلاعات شخصی دست کم 104 هزار کارمند، پیمانکار، اعضای خانواده و دیگر افراد مرتبط با وزارت انرژی و همچنین اطلاعات مربوط به حدود ۲۰ هزار حساب بانکی را دربرمی گیرد.

مقامات می گویند این دزدی سایبری با پرونده «لوری لاو» مرتبط است که در ۲۸ اکتبر به خاطر هک کردن کامپیوترهای وزارت انرژی، ارتش، وزارت بهداشت و برخی نهادهای دیگر از سوی بریتانیا تحت تعقیق قرار گرفت.

سخنگوی شرکت ادوبی گفته است که از گزارش اف بی آی چیزی نمی داند. او گفت شرکت متبوعش دریافته که اکثر حملات به نرم افزارهای شرکت فوق نرم کامپیوترهایی را هدف قرار داده که با افزونه های جدید امنیتی بروز نشده بودند.

گروه «ناشناس» یک گروه غیرشفاف است که کمپین های کوچک و بزرگ هک اینترنتی ترتیب می دهد. در گذشته هکرهای این گروه به «پی پل» شرکت مالی متعلق به eBay نفوذ کردند. این اقدام پس از آن بود که eBay جلوی کمک های مالی به وبسایت ویکی لیکس را گرفت. این گروه حملات را علیه شرکت سونی و شرکت امنیتی اچ بی گری فدرال ترتیب داده است.
XS
SM
MD
LG