لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۹

پدر مظنونان به بمبگذاری بوستون به آمریکا می رود


جوهر سارنایف هنگام دستگیری مجروح شد
جوهر سارنایف هنگام دستگیری مجروح شد

پدر برادران مظنون در بمب گذاری ماراتون بوستون می گوید این هفته برای یافتن «عدالت و حقیقت» از روسیه به آمریکا سفر می کند.

آنزور سارنایف به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت «پرسش‌های فراوانی از پلیس» دارد و می خواهد «خیلی چیزها را روشن کند.»

زبیده سارنایف، همسر او روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که شوهرش روز چهارشنبه به آمریکا سفر می کند.

تامرلان سارنایف، متهم شماره یک بمب گذاری ماراتون بوستون روز چهارشنبه طی تعقیب و گریز با پلیس کشته شد. جوهر سارنایف، برادر ۱۹ ساله او و متهم شماره دو پرونده کمی بعد با جراحات عمیق به بازداشت پلیس درآمد. او در یک قایق در پشت یک خانه مسکونی مخفی شده بود و اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است. گفته می شود که جوهر قدرت تکلمش را از دست داده است زیرا ظاهرا گلوله به گلویش اصابت کرده است.

پیشتر، مادر آنان به تلویزیون‌ای بی‌سی آمریکا گفته بود که تامرلان کمی قبل از آن که بازداشت شود در روز جمعه تلفنی با مادرش حرف زده و قبل از قطع مکالمه به مادرش گفته که دوستش دارد.

روز دوشنبه گذشته (۱۵ آوریل)، در مجاورت خط پایان مسابقه ماراتون در شهر بوستون آمریکا، دو بمب منفجر شد که به کشته شدن سه نفر و مجروح شدن ۱۷۰ نفر انجامید. این بمب‌ها دست ساز بودند به این شکل که مواد منفجره و تعداد زیادی میخ که در درون زودپز کارگذاشته شده بود منفجر شد. در این انفجارها سه نفر کشته و حدود ۱۷۰ نفر مجروح شدند که حال شماری از آنان وخیم اعلام شده است.

جوهر سارنایف و تامرلان سارنایف، اصالتا چچنی هستند و پلیس فدرال آمریکا و پلیس بوستون آنان را مظنونان اصلی انفجارهای هفته گذشته شناسایی کرده اند.

XS
SM
MD
LG