لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۷

انتقال فاطمه سپهری از بیمارستان به زندان؛ امکانات ترمیم استخوان در زندان فراهم نیست


فاطمه سپهری
فاطمه سپهری

برادر فاطمه سپهری می‌گوید مقامات قضایی این زندانی سیاسی را با وجود نیاز به مراقبت‌های ویژه پس از جراحی، از بیمارستان به زندان وکیل‌آباد مشهد انتقال داده‌اند.

اصغر سپهری روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت با تأکید بر ضرورت گذران دوران نقاهت در خانه برای «ترمیم استخوان دست» فاطمه سپهری در توییتی نوشت که او پس از «عمل جراحی روی دست چپ» داروهای آنتی‌بیوتیک و مسکن برای جلوگیری از عفونت و کنترل درد شدید مصرف می‌کند و «به مواد غذایی و ویتامین‌های خاصی» نیاز دارد که «در زندان فراهم نیست.»

بنا بر دستور پزشک، خانم سپهری برای «بهبود زخم و ترمیم شکستگی» باید «شیر، ماست، کره، سبزیجات، میوه تازه، پروتئین‌های گیاهی، و مواد سرشار از ویتامین‌های آ و ث» مصرف کند.

فاطمه سپهری، فعال سیاسی و از امضاکنندگان «بیانیه ۱۴»، ۳۰ شهریور سال ۱۴۰۱ بار دیگر بازداشت شد. قوه قضاییه او را به ۱۸ سال زندان محکوم کرده است.

او علاوه بر جراحی دست چپش برای سومین بار، به بیماری‌های «فشار خون و دیابت» نیز مبتلا است و مطابق نظر پزشک در دوره درمان باید «به دور از فشار روانی و استرس» باشد.

این فعال سیاسی یک روز پیش از بازداشت به صدای آمریکا گفته بود: «مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG