لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

فرزانه فصیحی نایب‌ قهرمان پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شد


فرزانه فصیحی، دونده تیم ملی زنان ایران
فرزانه فصیحی، دونده تیم ملی زنان ایران

فرزانه فصیحی، عضو تیم ملی دو و میدانی زنان ایران، در مرحله نهایی رقابت ماده ۱۰۰ متر مسابقات پنجمین دوره از بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، با شکستن رکورد ملی برای دومین بار در یک روز عنوان نایب قهرمانی این بازی‌ها را کسب کرد.

این قهرمان دو و میدانی زنان ایران روز دوشنبه ۱۷ مرداد در پنجمین دور بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی در قونیه، چندین بار رکورد ملی خود را جابه جا کرد و در نهایت در فینال هم رکورد تازه‌ای برجای گذاشت و پس از دونده آفریقایی‌الاصل تیم ملی بحرین، به مقام دوم رسید.

او پس از مرحله نیمه‌نهایی با مشکل تنفسی مواجه شد، اما با این حال خود را به فینال رساند.

فرزانه فصیحی پس از کسب مدال نقره، تأکید کرد که رسیدن به این جایگاه بسیار دشوار بوده و برای به دست آوردن آن سختی‌های زیادی را به همراه خانواده‌اش تحمل کرده است.

تصاویر مسابقات او و کسب این موفقیت بزرگ از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش نشد.تحمیل حجاب ورزشکاران زن در ایران را با محدودیت‌های بسیار مواجه می‌کند، چنان که شقایق باپیری بازیکن پیشین تیم ملی هندبال زنان ایران می‌گوید، زنان ورزشکار ایرانی در آن گرما از مقنعه گرفته تا تمام لباسشان خیس عرق است و به آنها تند تند تذکر می‌دهند.

به گفته خانم باپیری، زنان ورزشکار ایرانی مجبورند از زیر این پوشش، چیز دیگری نیز بپوشند تا در صورتی که زمین خوردند، جایی از بدنشان مشخص نباشد.

XS
SM
MD
LG