لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۲

فرهاد میثمی در شانزدهمین روز اعتصاب غذا به بیمارستان انتقال یافت


فرهاد میثمی فعال مدنی
فرهاد میثمی فعال مدنی

وکیل فرهاد میثمی اعلام کرد، این زندانی سیاسی که بیش از دو هفته است در اعتراض به احتمال اجرای حکم احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی زندانی، در اعتصاب غذا به سر می‌برد، به دلیل وخامت وضع جسمی به بیمارستان منتقل شد.

محمد مقیمی هم‌زمان با شانزدهمین روز اعتصاب غذای آقای میثمی روز شنبه ۳۱ اردیبهشت در توییتی نوشت: «جان موکلم در خطر است.»

فرهاد میثمی که در اعتراض به احتمال اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی دست به اعتصاب غذای خشک زده، در بیمارستان از دریافت سرم امتناع کرده است.

آقای میثمی پیش‌تر با انتشار نامه‌ای از داخل زندان رجایی‌شهر خواستار توجه همه فعالان و نهادهای مدافع حقوق بشر به شرایط احمدرضا جلالی شده و گفته بود: «او این روزها یکی از بی‌پناه‌ترین انسان‌های روی زمین است. نگذارید جلالی را اعدام کنند.»

احمدرضا جلالی پزشک و پژوهشگری است که برای شرکت در یک کارگاه مدیریت بحران به ایران سفر کرده بود و اردیبهشت سال ۹۵ بازداشت شد. عفو بین‌الملل گزارش داد که جلالی پس از ۹ ماه زندان، از جمله سه ماه انفرادی، بدون حضور وکیل در دادگاه انقلاب به اتهام جاسوسی محکوم و بعدها برایش حکم اعدام صادر شد.

ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضاییه، روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت اعلام کرد که حکم اعدام احمدرضا جلالی قطعی است و «دستگاه قضا بر اساس حکم صادره اقدام خواهد کرد.»

علاوه بر فرهاد میثمی، زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی زندانی نیز در اعتراض به حکم اعدام آقای جلالی اعتصاب غذا کرده بود.

XS
SM
MD
LG