لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۲

شاهزاده رضا پهلوی از منوچهر بختیاری خواست به اعتصاب غذا پایان دهد


شاهزاده رضا پهلوی
شاهزاده رضا پهلوی

شاهزاده رضا پهلوی در بیانیه‌ای خطاب به «منوچهر بختیاری، پدر جان‌باخته راه میهن، پویا بختیاری» از او خواست به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

در این درخواست که روز یک‌شنبه یکم خرداد در حساب توییتر شاهزاده رضا پهلوی منتشر شده، خطاب به منوچهر بختیاری آمده است: «شما عزیز دل یک ملتید و ایران به حضور پرصلابت و استوارتان در مسیر براندازی فرقه تبهکار نیاز دارد. صمیمانه از شما می‌خواهم اعتصاب غذا را بشکنید و قاتلان پویا را که به دنبال ساکت کردن و چه بسا حذف شما هستند، ناکام بگذارید.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین تأکید کرده است که جمهوری اسلامی از منوچهر بختیاری «که پرچم دادخواهی را حتی از پشت دیوارهای زندان برافراشته نگاه داشته‌» هراس دارد.

پدر پویا بختیاری پیش از این علت اعتصاب غذای خود را «اعتراض به دخالت نیروهای امنیتی در امور قضایی، عدم استقلال قوه قضاییه در ایران، محرومیت از حقوق شهروندی و محکومیت غیرقانونی به دلیل دادخواهی» اعلام کرده و گفته است: «مرا بی‌گناه به زندان انداخته‌اند» و «از همه حقوق شهروندی و اجتماعی مثل حق تماس و ملاقات و هواخوری محروم بوده‌ام.»

خانواده بختیاری نیز با انتشار توئیتی به بیانیه شاهزاده رضا پهلوی واکنش نشان داده است.
آصف بختیاری، عموی پویا بختیاری در این توئیت با اظهار امتنان از این پیام، آرزو کرده است که سرزمین ایران روزی از بند استبداد آزاد شود.

XS
SM
MD
LG