لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۲

انتقاد شدید از «زاکربرگ» در آمریکا و بریتانیا؛ فیسبوک امنیت کاربران را جدی نمی‌گیرد


«مارک زاکربرگ» رئیس «فیسبوک» و مدیرعامل آن در دو سوی اقیانوس آرام، مورد انتقاد قرار گرفته است.

گزارش هائی منتشر شده که می گوید یک شرکت دیگر به نام «کمبریج آنالیتیکا» اطلاعات پنجاه میلیون کاربر فیس بوک را بدون اطلاع آنها گردآوری کرده است.

یک قانونگذار بریتانیائی این هفته شرکت فیسبوک را متهم کرد که مقامات را در جریان این اقدام قرار نداده و حتی مقامات را در مورد به خطر افتادن اطلاعات کاربران گمراه کرده است.

«دامین کالینز» نماینده محافظه کار که ریاست کمیسیون وسائل ارتباطی پارلمان بریتانیا را بر عهده دارد، گفت از زاکربرگ یا یکی دیگر از مدیران فیسبوک خواهد خواست در برابر کمیسیون او در پارلمان که در مورد خبرهای قلابی و اطلاعات دروغین تجسس می کند، حاضر شود.

کالینز گفت: فیسبوک مدام خطر و احتمال درز اطلاعات را ناچیز جلوه می دهد و به اعضای کمیته اطلاعات غلط می دهد. کسی باید مسئولیت این امر را بر عهده بگیرد. زمان آن رسیده که «مارک زاکربرگ»که به پنهان شدن پشت پرده صفحه فیس بوک خود پایان دهد.

اما فیسبوک در آمریکا هم مدتی است با انتقاداتی مواجه شده است. پیشتر گفته شده بود در انتخابات سال ۲۰۱۶ شرکت های روسی از این پلتفرم برای ترویج اخبار دروغ و تاثیر بر انتخابات آمریکا استفاده کنند.

این هفته در واشینگتن، «ایمی کلاوبشار» سناتور ۵۷ ساله و دمکرات مینه سوتا در توئیتی گفت که زاکربرگ باید در برابر کمیسیون قضائی سنا شهادت دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG