لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۳

پژوهش جدید: برای طولانی‌تر شدن عمر، بیشتر از توصیه‌های قبلی ورزش کنید


بنا بر یک مطالعه جدید، تمرینات ورزشی، بیشتر از مقدار توصیه شده قبلی در هفته، حتی شاید بیشتر به طول عمر افراد بیافزاید.

سی‌ان‌ان یک توصیه سازمان بهداشت جهانی را منتشر کرده که می‌گوید بزرگسالان باید ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط یا ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته داشته باشند.

اما پژوهش جدید نشان داده، افرادی که از این سطوح فراتر می‌روند، بیشتر از افرادی که در حد توصیه شده فعالیت فیزیکی دارند، عمر می‌کنند.

پژوهشگران در مطالعه‌ای که نتایج آن به‌تازگی در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، بیش از ۱۱۶ هزار بزرگسال را مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان در طول ۳۰ سال، چندین بار فعالیت فیزیکی خود را در یک پرسشنامه گزارش دادند و پژوهشگران ارتباط بین مدت و شدت ورزش را با میزان مرگ و میر را بررسی کردند.

دونگ هون لی، دانشیار در بخش تغذیه دانشکده بهداشت عمومی «تی‌اچ چن» دانشگاه هاروارد آمریکا و نویسنده ارشد این پژوهش می‌گوید بیشترین درصد کاهش در مرگ زودهنگام در افرادی بود که ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته فعالیت بدنی شدید یا ۳۰۰ تا ۶۰۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط، یا ترکیبی معادل از این دو داشتند.

به گفته دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، نمونه‌هایی از فعالیت‌های بدنی متوسط شامل قدم‌زدن، چمن‌زنی، یا بازی تنیس دو نفره است، در حالی که فعالیت‌های بدنی شدید فعالیت‌هایی مانند راهپیمایی، دویدن، یا بازی فوتبال را شامل می‌شود.

XS
SM
MD
LG