لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

تخلیه زندان رجایی‌شهر؛ انتقال زندانیان به زندان‌های دیگر


زندان رجایی‌شهر در کرج
زندان رجایی‌شهر در کرج

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، خارج کردن زندانیان و تخلیه زندان رجایی‌شهر کرج را تایید کرد.

در ساعات گذشته تصاویری در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود که نشان از حضور پررنگ نیروهای یگان ویژه، یگان‌های امداد، نیروهای پلیس و «گارد سپاه» در اطراف این زندان داشت.

خبرگزاری میزان ضمن تایید تخلیه این زندان نوشت: «مقدمات تعطیلی زندان رجایی‌شهر در حال انجام است» و «زندانیان این زندان در حال انتقال به زندانی دیگر هستند.»

خبرگزاری قوه قضاییه تخلیه زندان رجایی‌شهر را بر مبنای یکی از «مصوبات سفر استانی رئیس قوه قضاییه در تاریخ ۱۸ فروردین» سال جاری اعلام کرد.

صبح امروز خبری در سایت‌های حقوق بشری منتشر شد که از انتقال برخی از زندانیان سیاسی از جمله سامان یاسین، خواننده و ترانه‌سرای زندانی به زندان اوین حکایت داشت. به نظر می‌رسد این جابه‌جایی‌ها در ادامه همین تخلیه زندان رجایی‌شهر باشد.

به‌جز خبر انتقال تعدادی از زندانیان سیاسی به زندان اوین، هنوز مشخص نیست بقیه زندانیان این زندان به کدام زندان‌ها منتقل شده‌اند.

زندان رجایی‌شهر که با نام «زندان گوهردشت» هم شناخته شده است، در استان البرز قرار دارد و در طول عمر جمهوری اسلامی به دلیل حضور بسیاری از زندانیان سیاسی، عقیدتی و مدنی در این زندان نام آشنایی است.

اعدام تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در دهه شصت و بخصوص در سال ۶۷ که در زندان رجایی‌شهر محبوس بودند، نام این زندان را در کنار وقایع تاریکی همچون اعدام‌های سیاسی این دهه قرار داده است.

XS
SM
MD
LG