لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۹

سامان یاسین به زندان اوین منتقل شد 


سامان یاسین خواننده رپ و ترانه‌سرای زندانی
سامان یاسین خواننده رپ و ترانه‌سرای زندانی

بنابر گزارش‌ها، سامان یاسین، خواننده و ترانه‌ساز زندانی از زندان رجایی‌شهر به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو روز چهارشنبه ١١ مرداد ماه، سامان یاسین، زندانی سیاسی، ۲۷ ساله، خواننده رپ و ترانه‌سرا از زندان رجایی‌شهر به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

به گفته یک منبع مطلع، انتقال سامان یاسین به صورت «فوری» همراه با جمعی از زندانیان سیاسی باسابقه انجام گرفته است.

سامان یاسین به تازگی از «وضعیت ناپایدار جسمی و روانی» خود به دلیل «تزریق داروی ناشناخته» و نیازی فوری خود به انتقال به مراکز درمانی خارج از زندان خبر داده بود.

او گفته بود: در مرکز روانپزشکی امین‌آباد به او آمپول تزریق شده و «قاضی صلواتی و سایر مسئولین» را مسئول سلامتی و جان خود معرفی کرده است.

این معترض زندانی در نامه‌ای نوشته بود که ماموران پس از انتقالش به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین ‌آباد)، در روز شنبه ۳۱ مردادماه، او را مورد ضرب و شتم قرار داده و با اتصال «شوکر برقی» و بستنش به تخت، به رغم مقاومتش به او دارو تزریق کرده‌اند.

بر اساس این نامه که روز شنبه ۷ مرداد ماه در وب‌سایت حقوق بشری «هه‌نگاو» منتشر شده، سامان یاسین پس از تزریق دارو بیش از ۲۴ ساعت در بیهوشی بسر برده و پس از به‌هوش آمدن هم دچار عوارض بینایی و عدم تعادل شده است.

این رپر معترض مهرماه سال گذشته در جریان اعتراضات به کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی، از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در تهران بازداشت شد و در حال حاضر با اتهاماتی از جمله «محاربه» مواجه است.

XS
SM
MD
LG