لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۲

اسماعیل قاآنی برای دیدار با سیدحسن نصرالله وارد بیروت شد


اسماعیل قاآنی در کنار علی خامنه‌ای
اسماعیل قاآنی در کنار علی خامنه‌ای

اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، برای دیدار با سیدحسن نصرالله وارد بیروت شد. این دیدار پس از سفر قاآنی به سوریه انجام می‌شود.

خبرگزاری «آی ۲۴» در گزارشی به نقل از «والا نیوز» نوشت، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مسئول مأموریت‌های مخفی در خارج از ایران و پشتیبان نیروهای نیابتی دشمن اسرائیل به ویژه «سازمان تروریستی حزب الله» در منطقه است.

ارتش لبنان نیز روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد، یک بازدید میدانی را با حضور نمایندگانی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، در منطقه مرزی آبی بین لبنان و اسرائیل برگزار کرد.

این تیم بین المللی از هر ۱۳ نقطه مرزی مورد مناقشه، به ویژه مزارع شبعا، شهر قجر و حصار سیم خاردار ساخته شده توسط ارتش اسرائیل دیدار کردند. لبنان مدعی است که هر یک از این نقاط، خاک لبنان بوده که توسط اسرائیل اشغال شده است.

روزنامه «الاخبار» تحت حمایت حزب الله لبنان به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که قصد دارد از شورای امنیت سازمان ملل بخواهد تا آزادی حرکت نیروهای خود در جنوب این کشور را محدود کند. علاوه بر این، لبنانی‌ها امیدوارند که آژانس بین‌المللی هرگونه اصلاحیه دیگری که در دستور کار دارد و همچنین اصلاحات اضافه شده در سال گذشته را لغو کند.

گروه «تروریستی شیعه حزب الله» که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، در ماه‌های اخیر نیروهای اسرائیلی را در امتداد مرز شمالی تحریک کرده است. روز سه‌شنبه، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل تهدید کرد که اگر حزب‌الله جنگ دیگری را آغاز کند، لبنان را «به عصر حجر» باز می‌گرداند.

XS
SM
MD
LG