لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

ایلان ماسک باز هم خبرساز شد


ایلان ماسک،‌ مولتی میلیاردر آمریکایی
ایلان ماسک،‌ مولتی میلیاردر آمریکایی

ایلان ماسک با یک اظهار نظر جنجالی دیگر، دوباره در صدر اخبار رسانه‌های آمریکایی قرار گرفت.

او از کارمندان و کارگران خود در کمپانی تسلا خواسته هر چه زودتر به صورت حضوری به محل کار خود برگردند و به دور کاری خاتمه دهند.

به گزارش رویترز مالک ثروتمند خودروسازی تسلا در ایمیلی به همه کارکنانش گفته:« عدم بازگشت فیزیکی به محل کار به منزله استعفا قلمداد خواهدشد.»

با وجود کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا هنوز کارکنان برخی شرکت‌های بزرگ فناوری در ایالات متحده مشغول دورکاری هستند، اما ایلان ماسک معتقد است این شیوه کاری به زیان شرکت تسلا بوده و باعث عقب افتادن برنامه‌های جاه‌طلبانه این شرکت می‌شود.

در مقابل، برخی از کارکنان تسلا به این دستور ماسک واکنش نشان داده و با آن مخالفت کرده‌‌اند یکی از کارگران در توئیتر نوشته:« اگر همه کارکنان از دستور مدیرعامل سرپیچی کنند، او چگونه می‌خواهد سرمایه گذاران و سهامدارانش را راضی نگه‌دارد؟»

استفان نایت، مدیر اجرایی اداره بهداشت کار آمریکا هم در واکنش به این دستور گفته:«این کار، بی‌توجهی به ایمنی کارگران و نادیده گرفتن دستورات بهداشت عمومی در میانه همه‌گیری کروناست.»
ایلان ماسک بر خلاف دستورالعمل‌های ایالتی، در ماه مه ۲۰۲۰، کارخانه تسلا مستقر در فرمونت کالیفرنیا را بازگشایی کرده بود. اداره بهداشت ایالت کالیفرنیا هم اعلام کرد از ماه می تا دسامبر ۲۰۲۰ بیش از ۴۰۰ نفر از کارکنان این کارخانه به کرونا مبتلا شدند.

ماسک پیشتر خطرات ابتلا به ویروس کرونا را نادیده گرفته و گفته بود:«هراس از کرونا احمقانه است.» او بعداً دو بار به بیماری کووید مبتلا شد.

در حالی که برخی از کارفرمایان بزرگ، سیاست های داوطلبانه کار از خانه را به طور دائم پذیرفته‌اند، برخی دیگر، از کارمندان می‌خواهند که به تدریج به محل کار خود بازگردند.

مدیر عامل توئیتر هم در ماه مارس اعلام کرد دفاتر این شرکت بازگشایی خواهند شد، اما اگر کارمندان بخواهند می‌توانند از خانه کار کنند.

ایلان ماسک در آستانه تصاحب کامل کمپانی بزرگ توئیتر است.
او در دو ماه گذشته و پس از آنکه اعلام کرد توئیتر را ۴۴ میلیارد دلار می خرد، در صدر اخبار قرار گرفت. این ابرثروتمند در اظهار نظری با دموکراتها مخالفت کرد و سپس به تعرض جنسی به خدمه هواپیمای خصوصی‌اش متهم شد، اتهامی که ان را قویا رد کرد، اما باعث افت سهام تسلا شد.

XS
SM
MD
LG