لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۵

اژه‌ای: تجمع کارکنان سازمان زندان‌ها «دور از انتظار» بود و باید «توجیه» شوند


غلامحسین محسنی اژه‌ای - میزان
غلامحسین محسنی اژه‌ای - میزان

آرمین سلیمانی - رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعتراضات معیشتی برخی کارکنان این نهاد حاکمیتی و تجمع آنان مقابل مجلس شورای اسلامی را اقدامی «ناشایست» و «دور از انتظار» دانسته است.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه در ارتباط با سخنان امروز دوشنبه چهارم بهمن غلامحسین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای عالی قضایی نوشته است که وی ضمن تاکید برای تلاش مقامات دستگاه قضا برای رفع مشکلات همه کارکنان این دستگاه، «از بروز برخی اقدامات ناشایست و دور از انتظار، از سوی تعدادی از کارکنان سازمان زندان‌ها» گلایه کرد.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، اژه‌ای به رئیس سازمان زندان‌ها تکلیف کرده است که «نسبت به توجیه کارکنان» این سازمان پیرامون آنچه «توطئه و کید بدخواهان داخلی و خارجی جهت سوءاستفاده از اعتراضات آنها» اعلام کرده، «اهتمام ورزد.»

تجمع کارکنان قوه قضاییه - خبر آنلاین
تجمع کارکنان قوه قضاییه - خبر آنلاین

بخشی از کارکنان قوه قضاییه جمهوری اسلامی ۱۸ دی‌ماه در برخی شهرهای ایران در اعتراض به رد طرح افزایش حقوق در مجلس شورای اسلامی دست به تجمع اعتراضی زدند و شعارهایی علیه ابراهیم رئیسی، دولت و مجلس دادند.

مجلس شورای اسلامی ۱۵ دی‌ماه در جلسه علنی خود با کلیات طرح «تعیین فوق‌العاده خاص کارکنان قوه قضاییه» که بر مبنای آن حقوق کارکنان این قوه افزایش می‌یافت، مخالفت کرد.

مخالفت مجلس با کلیات طرح تعیین فوق‌العاده خاص کارکنان قوه قضاییه - ایسنا
مخالفت مجلس با کلیات طرح تعیین فوق‌العاده خاص کارکنان قوه قضاییه - ایسنا

میثم لطیفی، رییس سازمان اداری استخدامی کشور که برای اعلام «مخالفت دولت» با این طرح در مجلس حاضر شده بود، در صحن علنی گفت: «ما در دولت نگران مطالبه همسان‌سازی حقوق و تسری سایر دستگاه‌ها بوده‌ایم و امکان دارد این وضعیت به سایر دستگاه‌ها منتقل شود و مطالبات جدیدی برای سایر دستگاه‌ها ایجاد کند که باعث ایجاد نارضایتی خواهد شد.»

رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی در جلسه امروز همچنین از تلاش‌ها و اقدامات دولت و «شخص رئیس‌جمهور» جهت رفع مشکلات مردم تقدیر کرده و ابراهیم رئیسی را شخصی «دلسوز برای همه مردم و کارکنان دستگاه قضایی» دانسته است.

ابراهیم رئیسی تا پیش از انتخابات پر مناقشه خردادماه، با حکم آیت‌الله علی خامنه‌ای رئیس دستگاه قضایی جمهوری اسلامی و غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول بود.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG