لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

رئیس جمهوری مصر: درباره رویکرد ترامپ در خاور میانه نباید زود قضاوت کرد


عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر
عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر

رئیس جمهوری مصر ضمن ستایش از دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفته است که اظهارات جنجالی آقای ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی، لزوما منعکس کننده اقدامات او به عنوان رئیس جمهوری آمریکا نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عبدالفتاح سیسی در مصاحبه ای با خبرگزاری پرتغالی «لوسا» که روز شنبه منتشر شد، گفت که درباره رویکرد دولت آینده ایالات متحده در منطقه خاور میانه «نباید زود قضاوت کرد یا نگران شد.»

آقای سیسی از نخستین رهبران کشورهای خارجی بود که پیروزی در انتخابات آمریکا را به دونالد ترامپ تبریک گفت. وی در بخشی از این مصاحبه نیز گفت که «باید بین لفاظی هایی که در ستادهای انتخاباتی رخ می دهد و کابینه واقعی یک کشور پس از تحلیف تفاوت قائل شد.»

سخنان رئیس جمهوری مصر بازتاب احساساتی است که بسیاری از رسانه های محلی و منطقه ای نیز به آن اشاره کرده اند؛ رسانه هایی که حدس می زنند اظهارات بحث برانگیز آقای ترامپ، از جمله جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا، پس از ورود او به کاخ سفید ملایم تر خواهد شد.

به نوشته رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر رابطه خوبی با یکدیگر دارند. پس از ملاقات این دو در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر سال جاری، آقای ترامپ اظهار داشت که دیدار مثبتی با یکدیگر داشته اند.

آقای السیسی نیز گفته بود که دونالد ترامپ «بدون شک رهبری قوی» خواهد بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG