لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۴

افزایش حقوق کارمندان دولتی مصر با ادامه اعتراضات


معترضان مصری در میدان تحریر قاهره
معترضان مصری در میدان تحریر قاهره

دولت جدید مصر تصمیم گرفته است تا حقوق کارمندان دولتی را ۱۵ درصد افزایش دهد، این از تازه ترین تلاش دولت مصر برای فرو نشاندن خشم معترضانی است که خواستار برکناری حسنی مبارک شده اند.

مقامات مصری روز دوشنبه در اولین نشست جامع خود که پس از قیام دو هفته پیش مردم مصر برگزار شد، توافق کردند حقوق کارمندان دولت را افزایش دهند.

هزاران مصری از جمله فعالان مخالف دولت برای چهاردهمین روز پیاپی میدان تحریر قاهره را در تسخیر خود نگه داشتند. برخی از معترضان اقدام به برپایی چادر کرده اند و وعده داده اند تا زمانی که حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر قدرت را ترک نکند، در میدان باقی خواهند ماند.
آقای مبارک حدود ۳۰ سال است که در راس قدرت بوده است.

روز یکشنبه، عمر سلیمان، معاون رییس جمهوری مصر گفتگوهای بی سابقه با گروه های سیاسی مخالف را آغاز کرد. گروه های سیاسی مخالف از اعتراضات در مصر که بیشتر رهبری آن را دانشجویان بر عهده دارند، حمایت می کنند.

گروه های اپوزیسیون می گویند دولت نتوانست در گفتگوها خواست اصلی مخالفان، یعنی کناره گیری حسنی مبارک از قدرت را برآورده سازد. آنان می گویند امتیازاتی که دولت به در نشست روز یکشبنه پیشنهاد کرد، ناکافی بوده است، اما آنها را اولین قدم در گفتگو ها می دانند.

XS
SM
MD
LG