لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران: پهپاد «آرش۲» برای تهاجم به حیفا و تل‌آویو است


پهپاد ساخت ایران
پهپاد ساخت ایران

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی می‌گوید ایران پهپاد «آرش ۲» را به دلیل داشتن قابلیت‌های منحصر به فردی که دارد به صورت مخصوص برای «تهاجم به حیفا و تل آویو» در نظر گرفته است.

کیومرث حیدری شامگاه یک‌شنبه ۲۰ شهریور در تلویزیون دولتی ایران درباره هواپیمای بدون سرنشین آرش۲ گفت که این پهپاد را ویژه حیفا و تل‌آویو، دو شهر اسرائیل، در نظر گرفته است.

او توضیح داد که این هواپیمای بدون سرنشین وارد نیروی زمینی شده و در رزمایش‌های آتی از قابلیت‌های آن رونمایی خواهد شد. به گفته حیدری، «نقطه‌زن بودن» از خصوصیات بارز این هواپیمای بدون سرنشین است.

تنش‌های ایران و اسرائیل در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. اسرائیل شامگاه سه‌شنبه ۱۶ شهریور، برای دومین بار در یک هفته گذشته فرودگاه حلب را مورد حمله قرار داد. رسانه‌های سوریه می‌گویند در این حمله انبار تسلیحات گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی ایران هم هدف قرار گرفت. به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در حمله سه‌شنبه شب اسرائیل زاغه مهمات شبه‌نظامیان نیابتی حکومت ایران هم بمباران شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اسرائیل در واکنش به استفاده ایران از خطوط هوایی تجاری برای انتقال تسلیحات نظامی به سوریه، حملات خود به فرود‌گاه‌های این کشور را افزایش داده است. اسرائیل بار‌ها اعلام کرده است حضور نظامی ایران در سوریه را تحمل نمی‌کند و در چند سال گذشته صد‌ها بار به منافع ایران در سوریه حمله کرده است. اما ایران حضور شبه‌نظامیان وابسته به خود در سوریه را تکذیب کرده و گفته است که حضور نظامیش در سوریه در سطح مشاوره‌ای است.

XS
SM
MD
LG