لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

گزارش‌‌ها از جزئیات اتهامات کارمندان اونروا؛ ربودن زن اسرائیلی و انتقال جسد یک سرباز


نیویورک‌تایمز روز یکشنبه هشتم بهمن در گزارشی از جزئیات اتهامات اسرائیل علیه کارکنان اونروا پرده برداشت و با استناد به پرونده‌ای که در اختیار دولت آمریکا قرار گرفته نوشت که یکی از مشاوران مدرسه اونروا در خان‌یونس «متهم به همکاری با پسرش برای ربودن یک زن اسرائیلی» است.

در گزارش نیویورک‌تایمز آمده است که یک مددکار اجتماعی در مرکز غزه در «کمک به انتقال جسد یک سرباز اسرائیلی کشته شده به غزه، توزیع مهمات و هماهنگی خودروها در روز حمله» همکاری داشته است.

این جزئیات در حالی مطرح شده که اتهامات اولیه با واکنش‌های مختلفی مواجه شد و اونروا این اتهامات را «جدی» خواند و ضمن اخراج ۱۲ نفر، اعلام کرد که در حال بررسی اتهامات است.

در پی این اتهامات کشورهای مختلف اقدام به قطع کمک‌های مالی خود به اونروا کردند.

در همین رابطه پس از ایالات متحده، کانادا و استرالیا، کشورهایی همچون بریتانیا، ایتالیا و فنلاند، آلمان، هلند، فرانسه، سوئیس و ژاپن نیز اقدام به قطع کمک‌های مالی کردند.

نیویورک تایمز در گزارش خود تاکید کرده است که تبعات این اتهامات می‌تواند برای اونروا و پناهندگان فلسطینی بسیار سنگین باشد چراکه اونروا با کمبود بودجه مواجه است و توقف کمک‌های مالی می‌تواند خدمات این آژانس به پناهندگان فلسطینی را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد.

آمریکا بعنوان نخستین کشور روز جمعه ششم بهمن در واکنش به اتهام مشارکت ١٢ کارمند اونروا در حمله ۱۵ مهر گروه تروریستی فلسطینی حماس به جنوب اسرائیل، کمک‌های مالی اضافی به این نهاد را «به‌طور موقت» متوقف و خواهان تحقیق در این مورد شد.

XS
SM
MD
LG