لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۸

هشدار نسبت به کندی احیای اقتصاد حوزه یورو


مقامات بلندپایه شرکت های اقتصادی عظیم هشدار داده اند که احیای اقتصادی آزمایشی کشورهای اروپایی ضعیف بوده و یکی از مدیران ارشد این شرکت ها می گوید این اقتصادها را باید «کشورهای نوظهور» خواند.

رهبران اقتصادی در رشته سخنرانی هایی در «اجلاس جهانی اقتصاد» در شهر داوس سوئیس گفتند نرخ بیکاری در کشورهای حوزه یورو، به ویژه برای نسل جوان کماکان بسیار بالا و رشد اقتصادی راکد مانده است.

کریستوف دو مارجری، رئیس «توتال» شرکت عظیم نفتی فرانسه در گردهمایی سالانه رهبران جهان، کارشناسان اقتصادی و روسای شرکت های بزرگ گفت به نظر او اروپا «باید در زمره یک کشور نوظهور طبقه بندی شود». وی گفت شرکت کننده ها نباید اظهارنظرهای او را برانگیزاننده تلقی کنند و عصبانی شوند.

اکسل وبر، رئیس «UBS» گروه موسسات بانکی سوئیس گفت هیچ دلیلی برای دلگرمی و خوشحالی از احیای ١٨ کشور واحد پول یورو وجود ندارد. او گفت انتخابات آتی کشورهای اروپایی حاکی از ناآرامی های فزاینده بین رای دهندگان بود و احتمال دارد بعضی از بانک ها آزمایش های تنش و فشارهای مالی را با موفقیت پشت سر نگذارند.

کشورهای اروپایی عضو حوزه یورو سال گذشته رکود ١٨ ماهه را پشت سر گذاشتند. اما از آن زمان تاکنون، اقتصاد این کشورها که در مجموع بزرگترین اقتصاد جهان را شکل می دهند، به ندرت شاهد پیشرفت و یا رشد بوده اند.
XS
SM
MD
LG