لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۶

پژوهش: مردان برای جلب توجه زنان پرخوری می کنند


بر اساس یک تحقیق، مردان از پیتزا به عنوان حربه ای برای جلب توجه زنان استفاده می کنند.

به نوشته نشریه دیلی نیوز نیویورک، دانشگاه کرنل در آمریکا در یک تحقیق دریافته است مردها وقتی با زنانی که دوست دارند توجهشان را جلب کنند غذا می خورند، ۹۳ درصد بیشتر سراغ پیتزا می روند.

محققان می گویند آنها طی دو هفته ۱۰۵ بزرگسال را در یک رستوران بوفه ایتالیایی زیر نظر داشتند. پژوهشگران تعداد برش های پیتزا و وعده های سالادی که این افراد می خوردند را همراه با جنسیت آنها، یادداشت می کردند.

مردانی که دست کم یک زن آنها را در رستوران همراهی می کرد به نسبت مردانی که همراه مرد داشتند، به طور میانگین یک و نیم برش بیشتر پیتزا می خوردند؛ این مردان همچنین ۸۶ درصد نیز بیشتر سالاد می خوردند.

کوین نیفین، محقق اصلی این پژوهش از دانشگاه کرنل در یک بیانیه گفت مردان سعی می کنند با پرخوری، بیشتر خودنمایی کنند. او همچنین به شبکه تلویزیونی "سی بی اس" گفت: "مردم در کل تمایل دارند جلوی دیگران خودنمایی کنند، چه برای نشان دادن تسلط خود و چه برای جذاب نشان دادن خود. آنها از طریق حجم غذایی که می خورند، چه سالم و چه ناسالم، برای این خودنمایی استفاده می کنند."

تحقیقات قبلی به نوعی نشان می داد که زنان در حضور مردان غذای کمتری می خورند. اما زنانی که در تحقیق دانشگاه کرنل مورد بررسی قرار گرفتند، چه آنان که همراه مردان بودند و چه آنهایی که فقط همراه زنان دیگر بودند، به یک اندازه غذا می خوردند.

زنان وقتی با مردان دیگر بودند، گفتند احساس می کنند به نسبت شب هایی که فقط با زنان بیرون می روند پرخوری کرده اند، در حالی که طبق پژوهش دانشگاه کرنل این اظهار نظر لزوما واقعی نیست.

پرخوری می تواند عوارضی مثل چاقی در پی داشته باشد و به گفته محقق دانشگاه کرنل این تحقیق نشان می دهد که مردم باید وقتی با جنس مخالف به رستوران می روند، بیشتر مراقب حجم غذایی که می خورند باشند.

XS
SM
MD
LG