لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

اختصاصی؛ سازندگان نماهنگ «حوری» بار دیگر به دادگاه احضار شدند


از راست: صبا کمالی، دانیال مقدم و سحر زکریا
از راست: صبا کمالی، دانیال مقدم و سحر زکریا

گزارش رسیده به صدای آمریکا حاکی از آن است که دانیال مقدم، بازیگر و هنرمند، که به همراه سحر زکریا و صبا کمالی یک نماهنگ درباره تبعیض و خشونت علیه زنان اجرا کرده بود، به اتهام ترویج «فسا و فحشا» به شعبه اجرای احکام دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است.

یک منبع مطلع روز یک‌شنبه ۱۹ فروردین به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که دانیال مقدم، سحر زکریا، و صبا کمالی، در پی اجرای نماهنگ «حوری» که در روز جهانی منع خشونت علیه زنان آن را منتشر کردند، از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده‌اند.

بر اساس مستنداتی که در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته، دانیال مقدم روز شنبه ۱۸ فروردین به دایره اجرای احکام کیفری دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده و به او پنج روز فرصت داده شده که به این نهاد قضایی مراجعه کند.

علت حضور دانیال مقدم در این ابلاغیه «تفهیم قرار تعلیق تعقیب» عنوان شده است.

این سه هنرمند در سال گذشته در روز جهانی منع خشونت علیه زنان، با محتوای دفاع از حقوق زنان و علیه تبعیض و خشونت علیه زنان منتشر کردند.

در پی این اقدام، قوه قضاییه جمهوری اسلامی دانیال مقدم، سحر زکریا، و صبا کمالی را احضار کرد.

بر اساس گزارش رسیده به صدای آمریکا، پس از احضار این سه هنرمند، آنها «مورد فشار زیادی قرار گرفته‌اند و به طور نانوشته ممنوع‌الکار شده‌اند.»

دانیال مقدم پیش از این به همراه غلام‌علی کویتی‌پور، مداح خواننده «عمه بابایم کجاست»، نماهنگی با عنوان «رئیس» منتشر کرد که به طور مستقیم به رهبران جمهوری اسلامی انتقاد می‌کند و می‌گوید: «حاجی این جا دارن همه جوونا رو می‌درن.»

XS
SM
MD
LG