لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۹

کارزار حمایت از امیر نصرآزادانی، فوتبالیست سابق ایرانی که «با شجاعت کنار مردم آزادی‌خواه خود ایستاد»


امیر نصر آزادانی
امیر نصر آزادانی

حساب کاربری امیر نصر آزادانی در شبکه اجتماعی «ایکس»، پنجشنبه ۱۶ فروردین از اعتصاب غذای این فوتبالیست پیشین ایرانی که زندانی است، در اعتراض به انتقال خود به سلول انفرادی خبر داد.

به نوشته این حساب که توسط یکی از نزدیکان امیر نصر آزادانی اداره می‌شود، او با دستور وزارت اطلاعات، به دلیل فعالیت‌ حساب‌های کاربری‌ خود در شبکه‌های اجتماعی و ارسال پیام به خارج از زندان، به سلول انفرادی منتقل شده است.

امیر نصر آزادانی بازیکن پیشین تیم‌های مطرحی مانند سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز، در جریان اعتراضات سراسری اخیر در ایران بازداشت، ‌و به ۲۶ سال حبس محکوم شد که ۱۶ سال آن قطعی است.

میلاد زنیدپور، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با همراهی تعدادی از فوتبالیست‌ها و چهره‌های مطرح ورزشی، کارزاری را برای حمایت از امیر نصر آزادانی ایجاد کرده که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته است.

علی کریمی، سوشا مکانی، علیرضا مرزبان، محمد تقوی، محمد منصوری، محمد فغانی، و مزدک میرزایی، از جمله چهره‌هایی هستند که در همراهی با این‌ کارزار، به برخورد غیرانسانی جمهوری اسلامی با امیر نصر آزادانی اعتراض کردند.

میلاد زنیدپور به صدای آمریکا می‌گوید: «امیر نصر آزادانی فوتبالیست با اخلاق و پیشین تیم ملی فوتبال نوجوان ایران، در اوایل خیزش و انقلاب مردمی اخیر، و پس از کشته شدن مهساها، نیکاها، و کیان‌ها، برای دادخواهی خون فرزندان ایران که به ناحق توسط حکومت ریخته شد، و برای حمایت از مردمی که خواستار آزادی بودند، با شجاعت در کنار آنها ایستاد، و سعی کرد همگام و دوشادوش زنان و مردان شجاع، یکی از صداهای هموطنانش باشد.»

او در ادامه می‌افزاید: «پس از محاکمه‌ای ناعادلانه و بدون هیچ سند و مدرکی، امیر نصر آزادانی را با اتهامات غیرواقعی در مجموع به ۲۶ سال حبس در زندان‌های مخوف جمهوری اسلامی محکوم کردند. امیر که همیشه در این سال‌ها فردی اخلاق‌مدار و محبوب بوده، به کدامین گناه باید به این حکم ناعادلانه محکوم شود؟»

میلاد زنیدپور می‌گوید: «امیر، ورزشکار و فوتبالیست عزیز همه ما، مانند هزاران زندانی سیاسی بیگناه دیگر در زندان‌های تاریک جمهوری اسلامی، روزهای سختی را سپری می‌کند. حالا که او را به سلول انفرادی منتقل کردند، ما وظیفه داریم صدای امیر نصر آزادانی باشیم تا بتواند به زندگی بازگردد، او فوتبالیستی است که سال‌ها پیام‌آور شادی برای هواداران و مردم بوده، و جایش در زندان و سلول انفرادی نیست.»

این بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در ادامه می‌افزاید: «به عنوان کوچکترین عضو خانواده فوتبال، از همه پیشکسوتان مردمی، بزرگان فوتبال و ورزش که مردم آنها را باور دارند، و تمام اهالی رسانه که قلم شرافت در دست دارند، تقاضا می‌کنم که دست در دست یکدیگر، برای آزادی امیر نصر آزادانی تلاش کنیم و در این کمپین حمایتی، صدای این فوتبالیست بیگناه دربند باشیم.»

میلاد زنیدپور در پایان خواستار اتحاد و حمایت تمامی ایرانیان از این کارزار می‌شود تا فشار بیشتری بر جمهوری اسلامی ایجاد کنند و باعث آزادی امیر نصر آزادانی شوند.

XS
SM
MD
LG