لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۹

تلاش یک مامور امنیتی برای جمع میلیون‌ها دلار کمک برای مقابله با هکرهای ایرانی


 سد کوچک آبی «بومن آونیو» در منطقه بروکلین در نیویورک آمریکا سه سال پیش هدف حمله سایبری هکرهای ایرانی قرار گرفت.
سد کوچک آبی «بومن آونیو» در منطقه بروکلین در نیویورک آمریکا سه سال پیش هدف حمله سایبری هکرهای ایرانی قرار گرفت.

خلاصه مقاله ای از تامس فاکس بروستر در وبسایت نشریه فوربس

در سال ۲۰۱۳، سد کوچک آبی «بومن آونیو» در منطقه بروکلین در نیویورک آمریکا هدف حملات سایبری مزدوران حقوق بگیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قرار گرفت. هدف از این ماموریت جاسوسی از کار انداختن خدمات رسانی حیاتی در آمریکا یا دست کم ایجاد وحشت بود.

این خطر احتمالی یادآور این امر بود که زیر ساخت های آمریکا در اشکال مختلف چه در دست موسسات عظیم یا سازمان های خصوصی کوچک می توانند هدف قرار بگیرند و ضربه به آن ها بر زندگی مردم عادی و خانه و کاشانه شان اثرات ویرانگر می گذارد.

رابرت لی، عضو پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا، یکی از بنیانگذاران موسسه امنیت سایبری زیرساخت های حیاتی موسوم به «شرکت دراگوس»، تصمیم به حفاظت از این زیرساخت ها گرفت و در دور نخست کمپین اش ده میلیون دلار کمک جمع آوری کرد.

هشت میلیون دلار از این کمک ها از دو موسسه سرمایه گذاری در بخش انرژی به دست آمد. بیشتر پول های سرازیر شده صرف گسترش شرکت دراگوس شد.

رابرت لی می گوید جغرافیا مرزی برای فعالیت او نیست و اگر لازم باشد شبکه برق در ایران هم باید در برابر حملات سایبری محفوظ باشد. هر چند می گوید به این زودی انتظار تماسی از ایران ندارد.

برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG