لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۰

شمارش معکوس تا ضرب الاجل تصویب بودجه دولت آمریکا


اختلاف قانون گذاران بر سر طرح بیمه درمانی اوباماست، که اگر حل نشود، بخش بزرگی از فعالیتهای دولت از روز سه شنبه متوقف می شود.

قانونگذاران آمریکایی برای تصمیم گیری در مورد سرنوشت طرح بیمه درمانی اوباما، که ادامه فعالیت بخش بزرگی از دولت آمریکا در گرو رسیدن به توافقی در مورد آن است، بعد از ظهر روز دوشنبه ۳۰ سپتامبر تشکیل جلسه می دهند و مذاکره می کنند.

در صورت عدم توافق مجلس نمایندگان و سنای آمریکا تا نیمه شب دوشنبه (اول ماه اکتبر)، تمامی فعالیت های غیرضروری دولت آمریکا متوقف می شود. مراکز صدور گذرنامه، پارک ها، و موزه ها تعطیل خواهند شد. بیش از یک میلیون کارمند دولت طی مدت تعطیلی آن، حقوق دریافت نخواهند کرد.
کاخ سفید تاکید کرده که به رغم مخالفت نمایندگان جمهوری خواه کنگره، حتی به قیمت تعطیل شدن فعالیت های دولتی، طرح بیمه درمانی اوباما از روز سه شنبه اول اکتبر اجرا خواهد شد.

دموکرات ها برآنند که طرح بیمه درمانی اوباما این امکان را در اختیار قشر کم درآمد و شهروندانی که بیمه درمانی ندارند قرار می دهد. طرح بیمه درمانی رئیس جمهوری آمریکا که به بیمه اوباما معروف شده، تحت یارانه دولتی اجرا می شود.

جمهوری خواهان اما، می گویند این طرح بیمه پیچیده است، افکار عمومی هنوز اطلاع دقیقی از جزئیات آن ندارند، و این، طرحی است که به اقتصاد کشور و صاحبان مشاغل خرد زیان می رساند، چون آنها را ناگزیز به خرید بیمه برای کارکنانشان می کند.

مسئولان بهداشتی دولت اوباما اعلام کرده اند که کمپین اطلاع رسانی در مورد بیمه درمانی اوباما را از روز سه شنبه اول اکتبر آغاز خواهند کرد و تاکید کرده اند که دریافتن و آموختن مبانی این طرح بیمه، بسیار ساده است.

بخشی از این کمپین اطلاع رسانی، مقالاتی است که جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا، و کاترین سیبلیوس، وزیر بهداشت و درمان این کشور، نوشته اند که قرار است طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در دست کم ۲۹ روزنامه کثیرالانتشار آمریکا چاپ شود.

شمار صفحات فرم هایی که لازم است برای خرید این بیمه درمانی اوباما پر شود، تنها سه صفحه است، در حالی که بیمه هایی که تاکنون شهروندان می توانستند از آنها استفاده کنند، دست کم ۱۷ صفحه فرم داشته اند که باید پر می شده. کاخ سفید همچنین گفته است طرح بیمه درمانی اوباما به طور خاص برای خانواده های ارتشی مناسب و مقرون به صرفه است.
XS
SM
MD
LG