لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

دولت فدرال آمریکا بار دیگر با خطر تعطیلی روبه روست


قانونگذاران آمریکایی هنوز نتوانسته اند بر سر بودجه فدرال با هم توافق کنند. انتظار می رود که اواخر هفته جاری، سنا لایحه بودجه ای را تصویب کند که بودجه فدرال سال مالی آینده را تعیین می کند. سال مالی از اول اکتبر هر سال آغاز و در سی ام سپتامبر پایان می پذیرد.

اختلاف میان قانونگذاران بر سر طرح بیمه درمانی اوباماست که جمهوری خواهان با آن مخالفند و همین امر، دولت را با خطر تعطیلی روبه رو کرده است. کتی مک موریس، نماینده جمهوری خواه کنگره، می گوید مجلس نمایندگان کوشیده که دولت را فعال نگاه دارد، مخارج آن را محدود کند و مانع از تصویب لایحه ای شود که بیمه شدن را به تعیبر وی برای مردم مشکل ترخواهد کرد.

این درحالی است که رئیس جمهوری آمریکا و نمایندگان دموکرات معتقدند طرح بیمه درمانی اوباما به سود مردم طبقه متوسط است.

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان، گفته است که مردم آمریکا «نه خواهان تعطیلی دولتند و نه خواهان تصویب شدن طرح بیمه درمانی اوباما. مجلس نمایندگان به حرف مردم گوش کرده. اکنون نوبت سناست که حرف و خواسته مردم را بشنود.» گفتنی است که در مجلس نمایندگان آمریکا اکثریت با جمهوری خواهان است و در سنا، اکثریت با دموکرات هاست.

هری رید، رهبر اکثریت سنا، گفته است که هر لایحه ای که بکوشد مانع از تصویب بیمه درمانی اوباما شود، محکوم به فناست.

قانونگذاران دموکرات آمریکایی کاملاً از رئیس جمهوری حمایت می کنند و رئیس جمهوریکرارا از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان انتقاد کرده و آنها را به آن متهم کرده که بهبود وضع اقتصادی آمریکا را به مخاطره انداخته اند.

آقای اوباما طرح بیمه درمانی خود را کوششی توصیف می کند برای تامین بیمه درمانی که میلیون ها آمریکایی را تحت پوشش بیمه قرار می دهد. ضرب الاجل رسیدن به نتیجه ای در این خصوص، پایان ماه جاری (سپتامبر) است، یعنی تنها یک هفته دیگر.
XS
SM
MD
LG