لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۹

نامه ۲ سفیر و ۲ ژنرال سابق به کنگره در حمایت از تسلیح ارتش آزاد سوریه


رایان کراکر و رابرت فورد، سفیران سابق آمریکا به همراه ژنرال های بازنشسته، جک کین و دیوید پترائوس در نامه ای به کنگره آمریکا از مجوز کنگره برای آموزش نیروهای گزینش شده اپوزیسیون سوریه و تسلیح آنها حمایت کردند.

در نامه آنان به رئیس و نایب رئیس کمیته نیروهای نظامی مجلس نمایندگان آمریکا آمده است «ارتش آزاد سوریه» همزمان با دولت بشار اسد و گروه «دولت اسلامی» می جنگد و افزایش کمک ها به ارتش آزاد سوریه «بهترین فرصت» برای ایالات متحده است تا یک نیروی میانه رو پروش دهد که قابلیت شکست داعش را داشته باشد و همچنین بتواند سوریه ای شکل دهدکه پس از عبور از بشار اسد، عاری از تروریسم باشد.

سفیران و ژنرال های سابق در این نامه می گویند تقویت اپوزیسیون میانه رو سوریه بخش مهمی از هرگونه استراتژی موفق علیه داعش است و پس از سه سال جنگ، تقویت اپوزیسیون میانه رو به زمان نیاز دارد. آنها می گویند اما گزینه جایگزین دیگری وجود ندارد و آمریکا باید این وظیفه را فورا انجام دهد.

نویسندگان نامه می گویند تصمیم قانونگذاران نباید مانع آن شود که کنگره بعدا استفاده از نیروی نظامی در آینده و یا تصمیم فعلی را با توجه به تحولات آتی بررسی نکند.

XS
SM
MD
LG