لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۰

نماینده شورای ملی مقاومت ایران به صدای آمریکا: تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر کشته شده‌اند


اعتراضات ایران، شهریور ۱۴۰۱
اعتراضات ایران، شهریور ۱۴۰۱

شورای ملی مقاومت ایران، مرتبط با سازمان مجاهدین خلق و از باسابقه‌ترین گروه‌های خواستار براندازی جمهوری اسلامی، از جامعه جهانی و دولت آمریکا خواست که همراهی خود را با مردم ایران افزایش دهند.

سونا صمصامی، نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا، در جریان یک کنفرانس خبری در شهر واشنگتن با موضوع ارائه دیدگاه خود از اعتراضات مردمی گفت بنا به اطلاعاتی که به دست این گروه سیاسی رسیده است، جمهوری اسلامی تاکنون بیش از ۴۰۰ تن از معترضان را کشته و بیش از بیست هزار تن را در کشور دستگیر کرده است.

او با بیان این مطلب در سی و چهارمین روز اعتراضات سراسری گفت، بنا بر برآورد این شورا رویدادهای کنونی ایران «نشانه‌های انقلاب در حال انجام» و «نشانگر عمق شکاف بین مردم خشمگین و رژیم سرکوبگر» است.

او در گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا درباره درخواست این شورا از مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و زیر مجموعه‌های آن از ارسال نامه‌ای توسط مریم رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق، به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، و نیز به کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل و درخواست او برای تشکیل یک گروه تحقیق به منظور بررسی «تمام جنایاتی که در ایران» روی داده و می‌دهد خبر داد.

او همچنین درباره درخواست شورای ملی مقاومت از دولت و کنگره آمریکا در واکنش به اعتراضات مردمی گفت که مردم ایران خواستار به رسمیت شناخته شدن اعتراضات‌شان هستند.

در این نشست خبری علیرضا جعفرزاده، معاون رئیس نمایندگی شورای ملی مقاومت، به نقش اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرکوب معترضان - از جمله کشتار، مجروح کردن و آتش‌سوزی در زندان اوین در رخدادهای اخیر - اشاره کرد.

به گفته او به رغم همه خشونتی که این نهاد تحت نظر مستقیم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، نشان می‌دهد، اعتراضات مردمی همچنان ادامه دارد و به طولانی‌ترین اعتراضات در نوع خود تبدیل شده است.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG