لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۴

دعای عید پاک پاپ: صلح در اوکراین و سوریه


پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در نماز روز یکشنبه به مناسبت عید پاک، در کلیسای سنت پیتر رم برای برقراری صلح در اوکراین دعا کرد.

پاپ دعا کرد همه کسانی که در درگیری های اوکراین دخالت دارند «برای جلوگیری از خشونت تلاش کنند.» او همچنین برای «صلح در سوریه» دعا کرد.

رهبر کاتولیک های جهان خواستار پایان فعالیت های تروریستی در نیجریه، خشونت های عراق، و موفقیت در مذاکرات صلح خاورمیانه میان اسرائیل و فلسطینی ها شد.

پاپ فرانسیس سخنان اخیرش را در میان هزاران مومن مسیحی ایراد کرد که برای مراسم سالانه رستاخیز مسیح ایراد کرد. عید پاک یکی از عمده ترین اعیاد دین مسیح به شمار می رود و مسیحیان بر این باورند که در این روز عیسی مسیح پس از آن که به صلیب کشیده شد دوباره زنده شده و برخاست.

در اوکراین، آرسنیتی یاتسنیوک، نخست وزیر با خانواده اش در کلیسا حاضر شد و از مردم اوکراین خواست تا متحد بمانند.

مسیحیان همچنین در کلیساهای کشورهای عراق و سوریه حاضر شدند تا برای صلح دعا کنند.

دوک و دوشز کمبریج، ویلیام و کیت از خانواده سلطنتی بریتانیا در مراسم عید پاک کلیسای سنت آندره در سیدنی استرالیا حاضر شدند.

شرکت کنندگان در مراسم عید پاک در کلیساهای ارتدوکس شرق اوکراین، روسیه را دشمن خطاب کردند و گفتند حملات روسیه به اوکراین محکوم به فنا است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و دمیتری مدودیف، نخست وزیر در مراسم عید پاک ارتدوکس در مسکو شرکت کردند. پاتریارک کیریل که مسئول برگزاری مراسم بود برای روس های اوکراین دعا کرد و خواستار «پایان کار کسانی که به دنبال نابودی روسیه مقدس هستند» شد.

مومنان مسیحی همچنین شامگاه شنبه در بیت لحم جمع شدند تا در مراسم سنتی عید پاک و برافروختن شمع در کیسای سنت کاترین در مجاورت کلیسای مهد شرکت کنند.
کلیسای سنت کاترین یکی از اماکن مقدس برای زائران مسیحی است و درست بالای غاری قرار دارد که بسیاری از مسیحیان معتقدند محل تولد عیسی مسیح است.
XS
SM
MD
LG