لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۸

«صلح»، محور سخنان پاپ در روز کریسمس بود


پاپ در حال نیایش روز کریسمس دعای «برای شهر و برای جهان» را می خواند. واتیکان، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳
پاپ در حال نیایش روز کریسمس دعای «برای شهر و برای جهان» را می خواند. واتیکان، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳

زائران واتیکان می گویند رهبر تازه کاتولیک های جهان، پیام های تازه و رویکردی متفاوت در فضای کاتولیسم ایجاد کرده است.

پاپ فرانسیس امسال نخستین کریسمس خود را در مقام رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان جشن گرفت و روز چهارشنبه طی سخنان خود خواهان گفت و گو برای پایان یافتن خشونت در سودان جنوبی و تمامی نقاط دیگر جهان شد.

پاپ در سخنرانی روز کریسمس خود گفت که همه مردم در هر جایگاهی که هستند، باید برای صلح آفرینی بکوشند.

وی نیایش مخصوص روز کریسمس را که «برای شهر و برای جهان» نام دارد، خواند و در سخنان خود آرزو کرد که کره زمین از گزند حرص و آز انسان ها در امان باشد.

رهبر بزرگترین کلیسای جهان که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون پیرو دارد، صلح را به عنوان محور سخنرانی روز کریسمس خود برگزیده بود.

پاپ فرانسیس در ادامه سخنان روز کریسمس خود خواهان آن شد که برای پایان یافتن خشونت در سوریه، نیجریه، عراق و جمهوری دموکراتیک کنگو، گفت و گوهایی سازنده انجام شود و ابراز امیدواری کرد که فرایند صلح میان اسرائیلیان و فلسطینیان نتیجه مثبتی در برداشته باشد.

پاپ گفت:«پیام تولد عیسی مسیح در بیت اللحم به هر انسانی که شب را در انتظار میلاد وی به صبح رساند، آن است که وظیفه خود را انجام دهد و با فروتنی برای رسیدن به دنیایی بهتر برای همه، بکوشد. پروردگار، صلح است. بیایید از او بخواهیم به ما کمک کند تا هر روز برای برقراری صلح بکوشیم.»

زائران کاتولیک از جای جای جهان برای شرکت در نیایش روز کریسمس به واتیکان سفر کرده اند و بسیاری از آنها می گویند به این سبب به واتیکان سفر کرده اند که حس می کنند رهبر تازه کاتولیک های جهان، پیام های تازه و رویکردی متفاوت در فضای کاتولیسم ایجاد کرده است.

پیشوای کاتولیک های جهان در بخشی دیگر از سخنان روز کریسمس خود از قاچاق انسان به عنوان فاجعه ای انسانی یاد کرد و برای پایان یافتن آن دعا کرد.

پاپ فرانسیس از همه مردم جهان، خواه معتقد به خدا و خواه ملحد، خواست برای برقراری صلح در همه جای جهان بکوشند و همکاری کنند.
XS
SM
MD
LG