لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۵

چین از رویکرد آمریکا در مورد «قرنطینه شانگهای» انتقاد کرد


شانگهای - آرشیو
شانگهای - آرشیو

چین از آنچه «اتهامات بی‌اساس» آمریکا در مورد سیاست‌های پکن در خصوص شیوع کووید-۱۹ خواند انتقاد کرد.

پس از افزایش موارد شیوع کووید-۱۹ در شانگهای، کنسولگری آمریکا اجازه داد تا برخی از کارکنانش این کلان‌شهر قرنطینه شده را ترک کنند.

استراتژی پکن برای مقابله با کووید-۱۹ از ماه مارس مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا ۲۵ میلیون نفر در شانگهای، به دنبال بیش از ۱۰۰ هزار مورد ابتلا، قرنطینه شده‌اند که همین باعث شکایت‌ها از کمبود مواد غذایی و درگیری مردم با کارکنان بهداشت شده است.

سفارت ایالات متحده روز شنبه اعلام کرد که به کارمندان غیر ضروری اجازه می‌دهد تا کنسولگری آمریکا در شانگهای را به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ ترک کنند و به شهروندان چینی هشدار داد که ممکن است با «اجرای خودسرانه» محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس مواجه شوند.

بر اساس بیانیه‌ای که روز شنبه در وب‌سایت وزارت امور خارجه چین منتشر شد، پکن در واکنش، «نارضایتی شدید و مخالفت قاطع خود را با اتهامات بی‌اساس طرف آمریکایی درباره سیاست کنترل همه‌گیری چین ابراز کرد.»

سخنگوی وزارتخانه چین گفته است که سیاست کنترل اپیدمی چین «علمی و موثر» است.

چین سیاست «تحمل صفر» را برای مبارزه با کووید-۱۹ دنبال می‌کند و مقامات ظاهرا از این رویکرد عقب‌نشینی نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شانگهای که مرکز عمده تجاری چین است روز یکشنبه ۲۴ هزار و ۹۴۳ مورد جدید ابتلا به کرونا را در روز یکشنبه ثبت کرد که بیش از ۹۰ درصد موارد کل کل کشور را تشکیل می دهند.

XS
SM
MD
LG