لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۷

رییس جمهوری چین وارد واشنگتن شد


جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا و هو جیان تائو، رییس جمهوری چین در پایگاه هوایی آندورز - ۱۸ ژانویه ۲۰۱۱
جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا و هو جیان تائو، رییس جمهوری چین در پایگاه هوایی آندورز - ۱۸ ژانویه ۲۰۱۱

هو جیانتائو، رییس جمهوری چین برای انجام یک دیدار رسمی از آمریکا، وارد واشنگتن شد.

جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا بعد از ظهر سه شنبه، از رهبر چین در پایگاه هوایی آندروز، خارج از شهر واشنگتن استقبال کرد. رییس جمهوری چین قرار است روز سه شنبه در یک مهمانی غیر رسمی شام، به میزبانی باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید شرکت کند. مراسم رسمی مهمانی شام، روز چهارشنبه برگزار می شود.

پیش بینی می شود مسئله روابط تجاری دو جانبه میان آمریکا و چین ، و دیگر مسائل اقتصادی، موضوعات اصلی مورد بحث در سفر رییس جمهوری چین به آمریکا باشد.

پکن هفته جاری اعلام کرد که امکان امضای قراردادهای تجاری به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار با شرکت های آمریکایی و دیگران وجود دارد. احتمال می رود مسئله مازاد تجاری سالیانه چین با آمریکا، که به رقم بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است، باعث گفتگوهای بی پرده دو طرف درباره روابط اقتصادی شود.

مسوولان آمریکایی پیش از این اعلام کرده بودند که چین را برای تقویت ارزش پول خود و بازکردن بیشتر بازارهایش برای کالاهای آمریکایی تحت فشار خواهند گذاشت.

مسئله حقوق بشر در چین، حمایت از مالکیت معنوی، انرژی، افزایش توان نظامی و تنش های چند جانبه با کره شمالی نیز از دیگر موضوعات مورد بحث میان دو کشور است.

رییس جمهوری چین پس از واشنگتن، از شهر شیکاگو، مرکز فعالیت های تجاری شمال ایالات متحده و سومین شهر بزرگ آمریکا دیدن خواهد کرد و سپس راهی پکن خواهد شد.

XS
SM
MD
LG