لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

عادت قیلوله به بخش فناوری چین راه یافت


در بسیاری از ادارات و نهادهای صنعتی چین دیدن کارمندان و کارگرانی که در محل کار می خوابند از دیر باز عادی بوده است. فراوانی کارگر ارزان و نبود توجه به کیفیت فراورده های عمومی که برای مصرف داخلی یا صادرات تولید می شود، چنین کاری را ممکن می سازد.

بخش فناوری مدرن و پیشرفته تاکنون از این قاعده مستثنی بوده است. اما به نظر می رسد به تدریج به این روند می پیوندد. در این بخش شتاب تولید از استخدام کارکنان جدید سریعتر است و کارگران را ناچار می سازد برای رعایت ضرب الاجل ها تا نیمه شب کار کنند.

این شتاب در شرکت های سازنده تجهیزات اینترنت و ارائه دهنده خدمات اینترنتی، با توجه به رقابت های درونی و بیرونی، بیشتر است. برنامه ریزان بویژه، ناچار هستند ساعات بیشتری کار کنند، برخی حتی تمام هفته را در محل کار می گذرانند. در چنین شرایطی مدیران به آنها اجازه می دهند حدود وقت ناهار یا بعد از ساعت ۹ شب بخوابند یا با گذاشتن سر روی میز، یا دراز کشیدن روی کاناپه یا صندلی تاشو استراحت کنند.

مسئول یکی از شرکت ها می گوید فناوری بیشتر یک کار مغزی و فکری است. کارمندان نیاز دارند وقتی برای استراحت داشته باشند. محل های خواب فقط برای شب نیست و در نیمروز هم می توان از آنها استفاده کرد.

مدیران شرکت ها امیدوار هستند این نوع استراحت و خواب های کوتاه با کمک به تقویت فکری و جسمی کارمندان موجب شود کیفیت تولیدات و خدمات بالاتر برود.

XS
SM
MD
LG