لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۹

اعانه ۲۵۰ میلیون دلاری مدیر سابق فیسبوس برای تحقیقات سرطانی


شان پارکر، کارآفرین آمریکایی و مدیر سابق فیسبوک
شان پارکر، کارآفرین آمریکایی و مدیر سابق فیسبوک

شان پارکر، موسس شبکه اشتراک گذاری موسیقی نپستر و از موسسان شرکت فیسبوک ۲۵۰ میلیون دلار برای ایجاد یک نهاد پژوهشی، که به یافتن راه هایی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان اختصاص خواهد داشت ، پرداخت کرده است. پارکر

این نهاد ،موسسه پارکر برای ایمنی درمانی سرطان نام دارد، و بر اساس بیانیه ای که بنیاد پارکر روز چهارشنبه صادر کرد، تلاش خواهد کرد همکاری بیش از ۳۰۰ دانشمند از شش مرکز عمده سرطان در سراسر آمریکا با یکدیگر، و با شرکت های دارویی را برای تهیه دارو و عرضه به بازار آسان سازد.

یک مقام انجمن سرطان آمریکا گفت این رویکرد ممکن است به کاهش زمان و کوششی که بسیاری از پژوهشگران برای حمایت مالی صرف می کنند کمک کند و فرصت بیشتری برای پژوهش واقعی فراهم آورد. او گفت انجمن سالانه ۱۵۰ میلیون دلار برای تحقیقات تامین می کند.

۲۵۰ میلیون دلار بزرگترین هدیه پارکر به پژوهش پزشکی است، او قبلا اعاناتی به چندین پروژه زیست پزشکی اهدا است.

این پول به پژوهشگران اجازه خواهد داد عقاید و راه های جدید را به سرعت آزمایش کنند، چرا که نبود اعتبار همیشه مانعی در راه آنها بوده است.

در ماه مارس، مایکل بلومبرگ و سیدنی کیمل، انسان شناس، ۱۲۵ میلیون دلار برای ایجاد یک مرکز جدید مبارزه با سرطان در دانشگاه جانز هاپکینز اهدا کردند.

XS
SM
MD
LG