لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۲

پژوهش جدید: افراد سیگاری دیرتر از غیرسیگاری‌ها کار پیدا می‌کنند


در پژوهش دانشکده پزشکی دانشگاه استانفورد، ۱۳۱ سیگاری بیکار و ۱۲۰ غیرسیگاری بیکار تحت مطالعه قرار گرفتند.
در پژوهش دانشکده پزشکی دانشگاه استانفورد، ۱۳۱ سیگاری بیکار و ۱۲۰ غیرسیگاری بیکار تحت مطالعه قرار گرفتند.

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که افراد سیگاری بیکار، دیرتر از غیرسیگاری‌ها کار پیدا می‌کنند، و وقتی هم استخدام می‌شوند، حقوق و دستمزد کمتری دریافت می‌کنند.

در این پژوهش که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه استانفورد انجام و نتایج آن روز دوشنبه منتشر شد، ۱۳۱ فرد سیگاری بیکار و ۱۲۰ غیرسیگاری بیکار در اطراف سانفرانسیسکو تحت مطالعه قرار گرفتند.

تنها ۲۷ درصد سیگاری‌ها پس از ۱۲ ماه موفق به یافتن کار شدند؛ و در مقایسه با ۵۶ درصد غیرسیگاری‌ها که استخدام شدند، دستمزد آنها در هر ساعت ۵ دلار کمتر بود.

این تفاوت مبلغ ممکن است زیاد نباشد – حتی برای خرید یک پاکت سیگار در شهر نیویورک کافی نیست – اما پس از ۳۲ ساعت کار در هفته، مبلغی معادل ۸۳۰۰ دلار در سال می‌شود.

در این پژوهش، همچنین گفته می‌شود حتی پس ازآن که پژوهشگران جنسیت و پیشینیه هر شخص و استفاده از الکل و مواد مخدر، و دسترسی به مسکن و وسائل رفت و آمد را در نظر گرفتند، بازهم احتمال یافتن شغل در غیرسیگاری‌ها ۲۴ درصد بیش از سیگاری‌ها بود.

نتایج این تحقیق می‌تواند بر ناراحتی حدود ۴۰ میلیون آمریکایی که با مصرف دخانیات با خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی روبرو هستند، اضافه کند.

XS
SM
MD
LG