لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۲

اوباما اولویت های دولت در حوزه قانونگذاری را برای رهبران کنگره برشمرد


باراک اوباما که آخرین سال ریاست جمهوری خود را می‌گذراند روز سه شنبه در دیدار با رهبران ارشد جمهوریخواه در کنگره پنج اولویت‌ دولت در حوزه قانونگذاری آمریکا را بیان کرد.

کاخ سفید گفت اوباما از کنگره می خواهد تا پیمان شراکت ترنس-پاسیفیک برای بازرگانی آزاد میان ۱۲ کشور منطقه آسیا-اقیانوسیه را تایید کند، بحران مالی پورتوریکو را حل کند، حمایت بیشتری از تحقیقات بر سرطان نشان دهد، مجازات حبس اجباری برای برخی مجرمان را لغو کند، و با همه گیری اعتیاد آمریکایی ها به داروهای مخدر مبارزه کند.

به گفته جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید، رئیس جمهوری ایالات متحده مایل است که شاهد اقدام هرچه زودتر کنگره در مورد پیمان تجارت آزاد در حوزه آسیا-آقیانوسیه باشد.

باراک اوباما روز سه شنبه با سناتور میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنا و پل رایان رئیس مجلس نمایندگان در کاخ سفید ملاقات کرد.

پس از این دیدار سه جانبه، آقای اوباما میزبان پل رایان در یک ناهار کاری بود. این نخستین دیدار رو در روی اوباما با رایان پس از ریاست او بر مجلس نمایندگان در سه ماه پیش است.

کاخ سفید گفت اوباما امیدوار بود که در پایان سال گذشته، به توافقی دوحزبی بر سر بودجه برسد. آن زمان، احزاب جمهوریخواه و دموکرات هر یک بر کاهش هزینه های خود تمرکز کردند، تا از تعطیلی دولت پرهیز کنند.

اوباما در هفت سال گذشته ریاست جمهوری خود بارها با قانونگذاران جمهوریخواه کنگره در مواضع متضاد قرار داشته و اغلب خواستار تخصیص بودجه بیشتر بر برنامه های داخلی بوده است، در حالی که جمهوریخواهان بیشتر خواستار کاهش بودجه در برنامه اجتماعی و در عوض افزایش بودجه نظامی و امنیت ملی بوده اند.

XS
SM
MD
LG